Návštěvy opět mohou do nemocnic na severu Čech

Lužická nemocnice v Rumburku na Děčínsku odvolala zákaz návštěv kvůli chřipce. Akutní respirační onemocnění jsou v Ústeckém kraji na ústupu a zařízení postupně ruší zákazy. Nadále nesmí návštěvy na vybraná oddělení nemocnic v Děčíně, Chomutově a Teplicích.

V Lužické nemocnici zákaz návštěv zrušili téměř po třech týdnech. Epidemie vypukla v regionu na začátku února a přes pokles počtu nemocných stále trvá. Na 100.000 obyvatel připadalo minulý týden 1696 nemocných. Komplikacím spojeným s chřipkou A podlehla na Lounsku seniorka.

V některých nemocnicích platil zákaz návštěv na všechna oddělení, někde pouze na vybraná. „Omezení, která jsme vydávali v souvislosti s chřipkou, už neplatí,“ řekla mluvčí Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem Markéta Smutná. Před týdnem už odvolala zákaz návštěv nemocnice v Lounech a už 9. března celoplošný zákaz návštěv zrušila Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem.

Individuálně přistupují už druhým měsícem k návštěvám v litoměřické nemocnici. „Vyhrazujeme si právo vykázat lidi, kteří evidentně vykazují příznaky virového onemocnění, a nepustit je na oddělení. Na oddělení JIP, ARO a novorozeneckém nadále přistupujeme k návštěvám individuálně. Posuzuje se případ od případu,“ řekla mluvčí litoměřické nemocnice mluvčí Naděžda Křečková Tůmová.

Zákaz návštěv kvůli chřipce platí také na vybraných odděleních v nemocnicích v Děčíně, Teplicích a Chomutově. Uvedl to Ivo Chrástecký, mluvčí Krajské zdravotní, kam patří pět krajských nemocnic. V Ústí a Mostě už není žádné omezení. V městské nemocnici v Kadani žádný zákaz návštěv v souvislosti s chřipkou vydán nebyl.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!