Přejít na obsah

Nová záchranka v Roudnici by mohla stát do konce roku

zpět
17.6.2015
sanitka, záchranka, záchranná služba
zvětšitsanitka, záchranka, záchranná služba
Autor: Miroslav Chaloupka

sanitka, záchranka, záchranná služba | Autor: Miroslav Chaloupka

 

Na konci letošního roku by mohlo v Roudnici nad Labem na Litoměřicku stát nové sídlo záchranné služby. Náklady jsou zhruba 18 milionů korun, dodavatele vybral Ústecký kraj. ČTK o tom informovala mluvčí samosprávy Lucie Dosedělová.

Společnost North stav, která nabídla nejnižší cenu, postaví budovu záchranky poblíž roudnického letiště v Žižkově ulici. „Předpokládáme uzavření smlouvy s dodavatelem v průběhu července a realizace by pak měla být uskutečněna do dvaadvaceti týdnů od předání staveniště, tedy zhruba do konce roku by mělo být hotovo,“ uvedla mluvčí.

Pozemky pro stavbu základny vlastní Ústecký kraj. V Roudnici nyní slouží 24 hodin denně dvě posádky zdravotnické záchranné služby, které obsluhují jižní část okresu Litoměřice. Sanitky zatím vyjíždějí ze stanoviště, které má samospráva pronajaté.

V plánu má Ústecký kraj také stavbu základny v Lovosicích. „Vytipovali jsme pozemek, který ale zatím vlastní stát,“ uvedla mluvčí. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje má 21 základen a jednu leteckou rychlou lékařskou pomoc.


Komentovat článek: Nová záchranka v Roudnici by mohla stát do…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné