Nový ředitel záchranky má umět pracovat v týmu a řešit problémy

management, křeslo, stůl, ředitel, manager

Magistrát zveřejnil na úřední desce podmínky výběrového řízení na ředitele záchranky. Kromě pětileté praxe ve vedení zdravotnického zařízení musí umět pracovat v týmu, komunikovat s podřízenými a problémy řešit konsensuálně a pragmaticky.

Podle dokumentu musí kandidáti předložit také svou koncepci vedení záchranky. Ředitele Zdeňka Schwarze rada odvolala kvůli sporům s odbory a zaměstnanci, ve funkci skončí ke 30. červnu.

Podle auditu fungování organizace, který si Praha nechala vypracovat, řídil Schwarz záchranku autoritativně a vázla komunikace mezi vedením a zaměstnanci. Po jeho odchodu více než rok volala jejich část v čele s odbory. Letos v lednu vyhlásily stávkovou pohotovost, kterou podpořilo 170 ze 450 zaměstnanců záchranné služby. Ředitel pochybení opakovaně odmítl. Své odvolání z funkce označil za důsledek šikany ze strany odborů.

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) odchod Schwarze minulý týden odůvodnil tím, že ani ředitel, ani odboráři nebyli přístupni kompromisu a nechtěli přijmout mediátora, který by řešil vleklé spory uvnitř pražské záchranky. Výměna ředitele tak byla nejlepší cestou k uklidnění sporů, uvedl Lacko. Schwarz audit zadaný vedením Prahy označil za vyhozené peníze. Audit nebyl nutný, protože všechny potřebné informace záchranná služba zřizovateli předává, uvedl.

Nový ředitel záchranky má umět pracovat v týmu a řešit problémy
Ohodnoťte tento článek!