Přejít na obsah

Pardubický kraj schválil koncepci zdravotnictví

zpět
19.2.2010
lékárnička, zdravotnictví, medicína, první pomoc
zvětšitlékárnička, zdravotnictví, medicína, první pomocZdroj: media.rd.com

lékárnička, zdravotnictví, medicína, první pomoc | Zdroj: media.rd.com

 

Zastupitelé Pardubického kraje včera schválili střednědobou koncepci krajského zdravotnictví. Ta by měla napomoci větší spolupráci nemocnic a jejich hospodárnějšímu provozu.

Proti prvotnímu návrhu neobsahuje schválená verze příliš razantní kroky. Koncepce mimo jiné doporučuje reformu systému pohotovosti a záchranky, s níž kraj již začal.

Návrh koncepce krajského zdravotnictví do roku 2012 vypracovala pro kraj společnost Stapro. Materiál sází na koncentraci činností zdravotnických zařízení a efektivnější využívání personálu a techniky.

Například laboratorní provozy měly původně zůstat v plném rozsahu jen ve třech z pěti nemocnic, nakonec ale od této myšlenky kraj upustil.

Také doporučovaná fúze Litomyšlské a Svitavské nemocnice, kterou materiál navrhoval zahájit počátkem tohoto roku, bude rozložena do delšího období.

Podle materiálu chybí lůžkové kapacity v oborech ortopedie, psychiatrie a cévní onemocnění, naopak přebývají urologická lůžka.


Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Pardubický kraj schválil koncepci zdravotnictví

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Pardubický kraj schválil koncepci zdravotnictví

Komentáře

další 4 komentáře
MJ Das is úža...  | 21. 02. 2010 13:03

Jen drobná poznámka.Když se zvýší počet ortopedů a počet ortopedických operací i po schválení navýšení pojišťoven, kam poté s pacienty co mají nově naimplantovanou protézu? Tzn , že se bude muset navýšit nutně i počet následných lůžek jako např. RHB kam chodí pacienti po TEP ( tot. endoprotéza) ale i geriatrie a LDN. Ale to už nikdo neřeší??? Budou ortopedi při nedostatkutěchto lůžel více psát poukázky do lázní???? Je potřeba vidět dál než na první kopec... Zatím mi to připadá spíše jako antikoncepce??? Tzn, že bychom měli zvýšit počet gynekologů, urologů???

ZERO Koncepce ?  | 19. 02. 2010 18:48

Kradu, kradeš, krademe, do ANANAS se hrabeme!

lékárník z venkova Koncepce ?  | 19. 02. 2010 13:47

Celý elaborát má skoro 140 stránek, z nichž naprostá většina textu je věnována shrnutí stavu. Viz:http://www.pardubickykraj.cz/document.asp?thema=4015&category= A víte, co je zajímavé? Že se zdravotnictví zcvrklo jen a pouze na lůžková zařízení, a to ještě jen ta, která vlastní, nebo provozuje Kraj. Nikoho nezajímá další osud zdravotní péče poskytované praktickými lékaři pro dospělé, pro děti a mládež, ambulantními specialisty, ani stomatologická péče a lékárenská péče. Tomu tedy říkám "koncepce zdravotnictví" !!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné