Proti všem: Rath dál proplácí poplatky

pacient, ordinace, praktik, lékař

Kraj za krajem ohlašují, kdy skončí s proplácením poplatků. Středočeský hejtman David Rath zatím systém zachová.

Středočeský kraj zatím zachová proplácení poplatků za pacienty krajských nemocnic. O dalším postupu rozhodne, až vznikne nová vláda a bude známo, kdo se stane ministrem vnitra a zdravotnictví. Řekl to včera hejtman David Rath (ČSSD) s tím, že se na tomto postoji včera dohodli krajští radní.

„V tuto chvíli se v placení poplatků nemění nic,“ prohlásil Rath. O dalším postupu se prý rozhodne, až vznikne nová vláda a bude známo, kdo se stane ministrem vnitra a zdravotnictví.

Poté, co hejtmani ČSSD minulý pátek přijali společné stanovisko, že zruší regulační poplatky ve zdravotnictví, již ohlašují termíny, kdy se tak stane. Jako první je lidem neproplácí Pardubický kraj od 2. června, ve čtvrtek 10. června skončí s úhradami za pacienty Hradecký kraj, o pět dní později se přidá Karlovarský kraj.

Ostatní kraje přesné termíny zatím neoznámily, v úhradě by však měly pokračovat jen do konce června.

Kraje ovládané sociálnědemokratickými hejtmany dosud za vracení poplatků utratily přes 600 milionů korun. V kampani před sněmovními volbami slibovali, že celý systém zruší. V dolní komoře parlamentu ale nemají dostatek hlasů, aby poplatky jako celek zrušili.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED.cz nebo ZDE.

Ohodnoťte tento článek!