Přejít na obsah

Štěch: Do konce února musíme nalézt řešení

zpět
19.1.2011
stetoskop, zdravotnictví, medicína
zvětšitstetoskop, zdravotnictví, medicínaZdroj: www.caring.com

stetoskop, zdravotnictví, medicína | Zdroj: www.caring.com

 

Ministerstvo zdravotnictví a zástupci nemocničních lékařů, kteří podali výpovědi, by měli podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) nejpozději do konce února nalézt kompromisní řešení, jak nezhoršit poskytování zdravotní péče.

Štěch to včera uvedl na semináři, jehož cílem bylo podle předsedy Senátu sblížit obě strany a přivést je ke společnému jednacímu stolu. Řešit je nutno podle Štěcha požadavky lékařů, nikoli důsledky jejich ohlášených odchodů.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) už dříve slíbil, že se finanční situace lékařů zlepší po prosazení zdravotnické reformy.

Je připraven hovořit s premiérem Petrem Nečasem (ODS) o zárukách, které by dala vláda ve svém usnesení nespokojeným nemocničním lékařům, pokud jim nestačí slovo ministra.

Heger rovněž uvedl, že pokud si lékaři myslí, že změnou ministra se problémy vyřeší, z vedení rezortu odstoupí.

Premiér Petr Nečas (ODS) již na pátečním setkání s prezidentem České lékařské komory (ČLK) Milanem Kubkem slíbil, že peníze ušetřené reformou půjdou na platy zdravotníků.

Reformou zdravotnictví se začne také zabývat Národní ekonomická rada vlády (NERV). Zaměří se na jeho financování. Vytvořila kvůli tomu novou pracovní skupinu.

Podle jejího koordinátora Miroslava Zámečníka se na vládní radu obrátil ministr zdravotnictví Leoš Heger. V týmu bude kromě Zámečníka také Lubomír Lízal, Michal Mejstřík, Jiří Nekovář a Jiří Rusnok.


Komentovat článek: Štěch: Do konce února musíme nalézt řešení

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Štěch: Do konce února musíme nalézt řešení

Komentáře

dalších 10 komentářů
Schnapka Jiří MUDr ANO !!!  | 20. 01. 2011 18:37

.. jak je u nás v česku typické ( a říkal to už pan Werich ..) Opět se skládá komise, která - nejspíš - už hledá budovu... kterou bude třeba vybavit, zaplavit úředníky, kteří budou "řešit" drobné problémy a posílat je vejš a ti co jsou vejš je budou posílat eště vejš....................................atd (doplňte dle vlastního uvážení) Ať žijou komise, zkoumající cokoli - hlavně, že je proč tu komisi založit.. A pak prej kde jsou peníze.. JDU BLINKAT !!!

člověk léčený Hele, ho  | 19. 01. 2011 22:56

Ježíši, promiňte, je to silnější než já, když si sednu k tomu počítači a rozsvítí se mi Zdravotnické noviny, cítím, že musím, že musím, že musím všem ukázat, že jsem nejchytřejší, že jiní přeci nemají takové zkušenosti jako já. A moje paní doktorka mi pořád říká, že když nebudu brát ty prášky, tak se upíšu. Ale když já musím. Nezlobte se kamarádi. Za chvíli si ty prášky opravdu vezmu.

člověk léčený Hele, ho  | 19. 01. 2011 22:20

Rukojmí,a jeho grafománie z akce D-0. Pacienti jsou ohroženi na životě !

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné