Ve Frýdku-Místku začala výstavba pavilonu chirurgických oborů

stavba, rekonstrukce

Po pěti letech příprav v nemocnici ve Frýdku-Místku začala výstavba nového pavilonu chirurgických oborů. Pětipodlažní objekt s heliportem by měl být dokončen v roce 2015. Náklady na stavbu a vybavení zdravotnickou technikou budou zhruba 526 milionů korun, většinu pokryje evropská dotace. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Jolana Filipová.

Nový pavilon nahradí původní objekt, který musel být v roce 2010 kvůli havarijnímu stavu zbourán. Do nové budovy se přestěhují tři oddělení, která jsou nyní provizorně umístěna v jiných částech nemocnice, a to chirurgicko-traumatologické, ortopedické a urologické. Vznikne tam 107 nových lůžek a deset ambulancí. Všechna oddělení budou nově vybavena zdravotnickou technikou.

„Zahájení výstavby nového pavilonu ve frýdecko-místecké nemocnici koresponduje s dlouhodobými prioritami vedení kraje v oblasti zdravotnictví. Budování odborných center a zajištění jejich špičkového vybavení musí být součástí kvalitní a dostupné veřejné zdravotní péče pro naše občany,“ uvedl hejtman Miroslav Novák.

Právě stavba nového pavilonu chirurgických oborů patří k nejvýznamnějším letos zahájeným investičním akcím v krajských nemocnicích. V dubnu začala i další z velkých plánovaných staveb, a to výstavba nového pavilonu interních oborů ve Slezské nemocnici v Opavě. Pavilon bude dobudován za necelé tři roky a jeho výstavba bude stát 205 milionů korun, dalších 80 milionů korun bude na interiérové vybavení a přístrojovou techniku.

Moravskoslezský kraj ještě letos počítá například s rekonstrukcí gynekologicko-porodního oddělení v Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj nebo rekonstrukcí ARO v nemocnici v Třinci.

Ohodnoťte tento článek!