Přejít na obsah

VZP těsným vítězem 1. etapy průzkumu Zdravotní pojišťovna 2016

zpět
2.6.2016
peníze, zdravotnictví, obvazy, injekce, nástroje
zvětšitpeníze, zdravotnictví, obvazy, injekce, nástrojeZdroj: Shutterstock

peníze, zdravotnictví, obvazy, injekce, nástroje | Zdroj: Shutterstock

 

Těsným vítězem první etapy průzkumu Zdravotní pojišťovna roku 2016 se stala Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která loni skončila na třetím místě. Ředitelé nemocnic ocenili její elektronický portál a podporu prevence. Druhá je Zaměstnanecká pojišťovna (ZP) Škoda, loni na prvním až druhém místě, a třetí Revírní bratrská pokladna (RBP), která loni nebyla mezi třemi nejlepšími.

Novinářům to řekl Daniel Vavřina ze společnosti HealthCare Institut (HCI), která s agenturou Ipsos získala letos v květnu odpovědi 77 ze 155 ředitelů nemocnic.

Sedm českých zdravotních pojišťoven hospodaří ročně s 250 miliardami korun. V jejich hodnocení vnímali ředitelé nejpříznivěji úroveň elektronické komunikace, elektronických portálů a dodržování dohod. Největší rezervy viděli ve vstřícnosti a ochotě při nasmlouvání nových výkonů mimo sazebník, vstřícnosti a ochotě při zavádění nových výkonů a přístrojů šetrnějších k pacientům a zohledňování kvality péče v úhradách. Rozdíly mezi pojišťovnami ale byly těsné.

V celkové úrovni spolupráce s nemocnicemi nejlépe obstála ZP Škoda, v otevřenosti vzájemné komunikace shodně na prvním místě jsou VZP a ZP Škoda, tyto dvě pojišťovny získaly také nejvyšší ocenění za dodržování dohod. Škoda uspěla nejlépe například i v ochotě poskytovat data, přehledy a vysvětlení nad rámec povinnosti stanovených vyhláškou či v ochotě zavádět nové výkony a přístroje šetrnější pro pacienty.

VZP obsadila první místo v úrovni elektronické komunikace a úrovni elektronického portálu, který si po rozchodu se společností IZIP provozuje v nové podobě sama. Zvítězila i v dodržování postupů v souladu s vyhláškou či v podpoře kmene vlastních pojištěnců a úrovni marketingových kampaní se zaměřením na zájem a zdraví pacienta, včetně prevence onemocnění.

V další etapě bude letos k hodnocení zdravotních pojišťoven osloveno také 14.000 ambulantních lékařů, dále pojištěnci, zaměstnavatelé a hodnotit se budou i preventivní programy zdravotních pojišťoven. Ze souhrnu všech pěti oblastí pak budou vyhlášeni celkoví vítězové.


Komentovat článek: VZP těsným vítězem 1. etapy průzkumu Zdravotní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné