Přejít na obsah

Zabraňte kolapsu zdravotnictví, vyzvali krajští zastupitelé Hegra

zpět
3.2.2011
pero, podpis, smlouva
zvětšitpero, podpis, smlouvaZdroj: www.branicassociates.org

pero, podpis, smlouva | Zdroj: www.branicassociates.org

 

Zastupitelé Královéhradeckého kraje zaslali ve středu ministru zdravotnictví Leoši Hegrovi výzvu, aby urychleně vyřešil hrozbu, před kterou stále stojí české i krajské zdravotnictví.

Krajští zastupitelé ministra Hegra upozorňují, že pokud se ministerstvo s lékaři nedohodne a ti naplní své hrozby, nebude kraj v takové situaci schopen zajistit akutní i neakutní péči v regionu.

„Utišení tohoto protestu a zamezení jeho následků, kterými je především možný kolaps lékařské péče, nemůže vyřešit kraj jako zřizovatel či vedení jednotlivých nemocnic. Problém tohoto rozměru je možné řešit pouze na úrovni vlády a ministerstva. Zároveň kraj nemá prostředky na to, aby se jakkoli finančně podílel na splnění požadavků lékařů,“ řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

Zaslání výzvy ministru zdravotnictví schválili krajští zastupitelé na své poslední schůzi minulý čtvrtek. Následky protestu lékařů a zabezpečení lékařské péče v kraji řeší krizový zdravotnický štáb, ve kterém se scházejí zástupci krajských nemocnic, hradecké fakultní nemocnice, zdravotnické záchranné služby a Všeobecné fakultní nemocnice. Již dříve se například dohodli na zřízení speciální linky, prostřednictvím které bude mít dispečink zdravotnických záchranářů přehled o naplněnosti pracovišť intenzivní akutní péče ve všech nemocnicích v kraji.

„V této krizové situaci, která nyní hrozí, se ukazuje jako užitečné řídit celé krajské zdravotnictví jako jeden celek. Spravovat všechna krajská zdravotnická zařízení jako jednu nemocnici, pod kterou by všechny nemocnice spadaly, se jeví jako daleko efektivnější,“ upozornil Franc.


Autoři

Právo

Komentovat článek: Zabraňte kolapsu zdravotnictví, vyzvali krajští…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zabraňte kolapsu zdravotnictví, vyzvali krajští…

Komentáře

další 3 komentáře
pepa Zabraňte kolapsu zdravotnictví  | 3. 02. 2011 20:22

Stálý výbor evropských lékařů CPME,lékařské zahraniční komory a další mezinárodní organizace podporují oprávněné požadavky českých lékařů.Obracejí se přímo na prezidenta Klause,ministra zdravotnictví Hegera i premiéra Nečase,aby vyhověli oprávněným nárokům lékařů.To se nikde v tisku ani v televizi neobjevilo.A jaké jsou reakce výše uvedených na jejich výzvy?

Jarka Je to tady jako v cirkuse.  | 3. 02. 2011 16:46

Lidé si navzájem podle etiky a silničního zákona musi pomáhat a k tomu potřebují ze zákona?,stále nové a nové lékarničky. ZA SVÉ -vlastní NÁKLADY a za práci /při poskytnutí pomoci /,nic nikdo nedostane ,žádné provize, žádné peníze apod.!!!Lékaři mají zaplaceno ze zdravotních pojišťoven ,jsou vybaveni ze zdrav.poj. ,mají platy.Ale hlavně si ani neuvědomují ,že mají práci perspektivní a dobře zaplaceno.Tak si vybrali. Ale jistě je chvályhodné poukázat ,že mají navíc. -oni by neměli brát úplatky ,být proti korupci je norma,a teď vidí jak se všude krade ze státního ,ze zdravotních poj. ,tak by chtěli taky /krást na úkor jiných co jsou na tom hůře než oni /,ale pod záštitou či podepsání zákona a záruk státu? Copak dohoda a kvalita práce není záruka?Proč dávno nezažalovali ten únik a krádeže,když o nich ví.

BOB Odeesáci s Hegerem  | 3. 02. 2011 15:31

tlačí káru zdravotnictví do totální destrukce. A po nás potopa?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné