Francouzský lékař je podezřelý z úmyslného trávení pacientů

Renomovaný anesteziolog z východofrancouzského Besançonu, který je podezřelý z úmyslného otrávení sedmi pacientů, z nichž dva zemřeli, může mít podle vyšetřovatelů na svědomí desítky dalších obětí. Nyní sedmačtyřicetiletý lékař byl od roku 2017 vyšetřován na svobodě a nesměl vykonávat své povolání, od úterý je kvůli novým případům ve vazbě. Píše o tom francouzský tisk.

Frédéric Péchier je podezřelý, že mezi lety 2008 až 2017 během nekomplikovaných zákroků na dvou soukromých klinikách otrávil sedm pacientů ve věku 37 až 53 let. Podle vyšetřovatelů záměrně podal pacientům svých kolegů potenciálně smrtelnou dávku anestetik nebo chloridu draselného, což vedlo k zástavám srdce. Péchier to popírá.

Jeden z kolegů lékaře francouzskému tisku sdělil, že motivem anesteziologa mohlo být dokázat, jak je dobrý a nepostradatelný, protože kvůli náhlým „komplikacím“ ho vzápětí volali na konzultaci.

Policie během dvou letech vyšetřování dospěla k závěru, že muž by mohl mít na svědomí dalších asi 40 případů, z nichž 15 podle deníku Le Parisien skončilo úmrtím pacienta.

Ohodnoťte tento článek!