NSZ zamítlo stížnosti obviněných v kauze manipulací zakázek

Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) zamítlo jako nedůvodné stížnosti 11 obviněných lidí a dvou právnických osob proti zahájení trestního stíhání kvůli manipulacím zakázek v některých pražských nemocnicích. Zastupitelství to uvedlo na svém webu.

Trestní stíhání policisté zahájili loni v létě v souvislosti s veřejnými zakázkami na zajištění úklidových a stravovacích služeb v Nemocnici Na Františku a v Nemocnici Na Bulovce. Podle serveru iRozhlas.cz je mezi obviněnými tehdejší ředitel Nemocnice Na Františku Robert Zelenák, severočeský podnikatel Tomáš Horáček nebo bývalý manažer společnosti Eurest Martin Tvrdoň. Stíhání čelí také nástupce Eurestu, společnost Compass Group Czech Republic. Jména obviněných už dříve pro server uvedl jeden z Horáčkových advokátů Jiří Teryngel.

„Státní zástupce Nejvyššího státního zastupitelství zamítl jako nedůvodné stížnosti 11 obviněných fyzických osob a dvou obviněných právnických osob proti dvěma usnesením policejního orgánu Národní centrály proti organizovanému zločinu o zahájení trestního stíhání, vydaným se souhlasem státního zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze,“ uvedl na webu mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

Vedle nemocnic Na Františku a Na Bulovce detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali loni v červnu také na dalších místech. Zajímali se o desítky míst v Praze a ve středních Čechách, povolení k domovním prohlídkám zmiňuje 39 domovů pro seniory a další sociální zařízení.

Ohodnoťte tento článek!