Ve Zlínském kraji přibylo lidí s respiračním onemocněním

Ve Zlínském kraji přibylo lidí s akutními respiračními onemocněními. Stůně 1323 ze 100.000 obyvatel, což je o více než osm procent více než minulý týden. Počet onemocnění chřipkou ve Zlínském kraji je stále nízký, řekla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jana Hošková. Chřipku má jen deset lidí ze 100.000 obyvatel.

Respirační onemocnění nejvíce trápí malé děti do pěti let, stůně jich 3822 ze 100.000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost je na Zlínsku, kde má respirační onemocnění 1719 ze 100.000 lidí. Nejnižší nemocnost je na Kroměřížsku, stůně tam 1107 ze 100.000 obyvatel.

Hygienici neočekávají, že by se v kraji do Vánoc objevila chřipková epidemie. „Epidemiologická situace v České republice je stále klidná a tomu odpovídá i počet onemocnění ve Zlínském kraji. Z různých lokalit v České republice jsou zachyceny kmeny chřipky A, což odpovídá evropským výsledkům,“ uvedla Hošková.

Hygienici v kraji zatím neevidují žádný závažný průběh onemocnění. Minulou zimu bylo v kraji deset závažných případů chřipky. Na následky onemocnění zemřeli dva lidé.

Ohodnoťte tento článek!