Uzdravit znamená zbavit tělo toxinů

Pojem detoxikace se stal módní záležitostí. Propracovanou a efektivní metodou vnitřní očisty organismu je holistická metoda C. I. C., se kterou pracuje asi stovka českých lékařů a několik set terapeutů. O metodě jsme si povídali s ing. Vladimírem Jelínkem, jedním z majitelů firmy Joalis.

Ilustrační foto

Jaké toxiny dokážete z těla odstranit?

Obecně zbavujeme tělo látek, které se v něm kumulují, například těžkých kovů. Některé kovy, jako je měď či železo, tělo potřebuje pro fungování buněčných pochodů. Takové olovo ale nemá v organismu co dělat. Navíc se v něm ukládá, převážně v kostech, kde nahrazuje vápník, a pokládá se za jednu z příčin osteoporózy. Olovo zůstává v těle desítky let. Jestliže olovo z těla dostaneme pryč, odvápněné kosti se začnou regenerovat. Existují také látky, kterých se organismus vůbec neumí zbavit, např. dioxiny. I zde umíme pomoci. Nejúspěšnější jsme ale v odstraňování infekčních ložisek. Jedná se o ložiska neboli cysty mikroorganismů, které zůstávají v tělesných tkáních po prodělané infekci. Klasická medicína nemá nástroje, kterými by tato ložiska dokázala spolehlivě diagnostikovat, a neumí je odstranit. Například ložiska toxoplasmózy nacházíme u 40 procent lidí. Bývají umístěna hluboko v mozkové tkáni a mohou způsobovat různé nervové či duševní poruchy. Pokud ložiska odstraníme, nejednou to vypadá jako zázračné vyléčení. Mezi závažné toxiny patří i radioaktivní látky.

S jakými problémy za vámi lidé chodí?

Přitahujeme diagnózy, které současná medicína neumí vyléčit, a my ano. Jsou to problémy s imunitou, ekzémy, alergie, nespavost, bolesti hlavy, kloubní potíže, opary, některé psychické problémy. Chodí sem i onkologičtí pacienti, ale tady jsme úspěšní jen asi z poloviny. Velkou roli hraje psychika člověka a prostředí. Máme případy vyléčených pacientů, kteří tzv. neměli naději, jindy se nám podaří alespoň o pár měsíců prodloužit život. Jsme ale především preventivně zaměřeni, takže čím dřív člověk přijde, tím spíše se podaří některé problémy oddálit.

Máte kolem stovky preparátů. Jak vybíráte ten vhodný pro daného jedince?

Především vycházím ze zkušenosti, z toho, co mi člověk říká a co na něm vidím. Hodně propojujeme poznatky západní medicíny s tradiční čínskou. Jednotlivé orgánové okruhy odpovídají příznakům onemocnění – například, když se člověk zadýchává a má suchý kašel, bývá to spojeno s okruhem srdce. Když srdce detoxikujeme, potíže často vymizí. Dále využíváme EAV přístroj, který měří změny kožního odporu jako podvědomou reakci organismu na daný toxin. Zvolený detoxikační preparát pak člověk při měření intuitivně vnímá jako potřebný nebo jako nepotřebný.

Doporučujete vedle detoxikace další postupy?

Nejsem zastáncem drastických dietních změn, protože představují pro pacienta stres. Je lepší sníst s radostí něco mírně nezdravého než mít strach a pocity viny z toho, že jím něco zakázaného. I doporučované pití 2 až 3 litrů vody může být kontraproduktivní, je-li to zdrojem úzkosti. Nejlepší jsou ta rozhodnutí, která nás baví. Radost je emoce, ke které se snažím své klienty dovést. Změna emocí ale stojí až na konci detoxikačního procesu.

Více informací na: www.eccklub.cz


Unikátní metoda

Metoda C. I. C. (řízená a kontrolovaná očista organismu) vychází z předpokladu, že příčinou nemocí jsou toxiny usazené v tkáních lidského těla. Tyto tkáně proto „detoxikuje“ pomocí unikátních informačních preparátů Joalis. Jedná se o šetrnou metodu podporující samouzdravující pochody organismu.

Ohodnoťte tento článek!