Náměstek pro zdravotní péči má podle ministerstva na starosti řízení sekce zdravotní péče, sledovaní odborné úrovně, kvality, dostupnosti a rozvoje zdravotní péče, koncepční práci, zdravotnictví v krajích nebo vzdělávání zdravotníků. Na starosti má také informatiku ve zdravotnictví nebo výzkum a vývoj ve zdravotnictví, čemuž se bude na Úřadě vlády věnovat také Prymula.
Zájemci musí působit jako státní zaměstnanci ve školství, výzkumu, zdravotnictví nebo oblasti životního prostředí čtyři z posledních osmi let a mít zkušenosti s řízením zaměstnanců. Předložit musí také motivační dopis.
Podmínkou pro nového náměstka je také znalost angličtiny, vysokoškolské vzdělání v oboru lékařství, ošetřovatelství nebo zdravotnický management, bezúhonnost, lustrační osvědčení nebo bezpečnostní prověrka na stupeň důvěrné. Právě ta byla jedním z důvodů Prymulova odchodu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ji jako podmínku stanovil všem svým náměstkům, Prymula ji za více než rok nezískal, důvody nezná.
Prymula se stal tváří vlády v boji proti epidemii koronaviru nového typu. Ke svému odchodu z ministerstva v médiích uvedl, že na ministerstvu se "bojí jeho popularity". Nějaký čas byl také uvedený na webu hnutí ANO v části "Naši lidé". Politické ambice ale vyloučil. V roce 2014 v Hradci Králové Prymula kandidoval za Zemanovce do Senátu.
Na úřadě vlády funguje osm dalších zmocněnců vlády, mimo jiné pro sport, jadernou energetiku, lidská práva či informační technologie a digitalizaci. Na webu už je uvedený i Prymula.