10 největších bolestí, které nechcete zažít! Je porod to nejhorší?

Jaké jsou nejhorší bolesti?

Britská National Health Service (NHS) sestavila seznam nejhorších a nejkrutějších bolestí, které může člověk v životě zažít.

Jaké situace a nemoci způsobují největší bolest?

Vnímání bolesti je pochopitelně velmi individuální záležitost a každá má práh bolesti nastaven jinak. U následujících situací a nemocí však nelze pochybovat – doprovází je obrovská bolest. Seznam vznikl na základě vyjádření a popisů samotných pacientů.

1. Bolest zubů

Tupá a nepřetržitá bolest, která přechází z oblasti úst přes hlavu a krk do celého těla. Ty nejhorší komplikace se zuby způsobují takové bolesti, u kterých lidé opakovaně omdlévají. Není tak velkým překvapením, že právě bolest zubů si místo v přehledu největších bolestí našla. Ten, kdo si nestačil nechat včas odstranit zuby moudrosti, určitě potvrdí.

2. Ledvinové kameny

Představte si, že v sobě musíte udržet kus velmi rozžhaveného a ostrého kovu. Dle výpovědí pacientů přesně tak bolí ledvinové kameny. Bolesti mohou být tak velké, že se pacient nedokáže soustředit na nic jiného. Ztrácí sluch, zrak i pojem o čase. Právě z tohoto důvodu je lepší nechat si je odstranit již s prvními příznaky.

3. Fibromyalgie

Fibromyalgie je celoživotní onemocnění neurologického původu. Pacienti prožívají plošnou bolest společně se ztuhlostí. Nejhorší je v oblasti kloubů. Někteří přirovnávají život s touto nemocí ke stavu, kdy se sebemenší námaha mění ve srážku s lokomotivou. O to horší je, že možnost trvalého vyléčení je nepravděpodobná.


Volně prodejné léky na bolest

Nejoblíbenější léky na bolest jsou:
Paralen
Ibalgin
Voltaren
Panthenol

Nurofen
Olfen
Condrosulf
Herbadent


4. Porod

Porod je jedna z bolestí, na kterou se nelze připravit. Každá žena ho prožívá jinak, nicméně často se jedná o velmi intenzivní bolesti doprovázené silným tlakem. Jednoznačně tak platí, že čím rychleji budete za sebou porod mít, tím jedině lépe. Epidurál je velmi diskutované téma a často také vysvobození z bolesti, kterou rodička již nedokáže vydržet.

5. Abscesy v oblasti řitního otvoru

Absces je dutina v těle vyplněná hnisem a obklopená zanícenou tkání. Absces dokáže vyrůst do opravdu velkých rozměrů a jeho odstranění je následně velmi bolestivé. Pokud se nachází v oblasti řitního otvoru, platí předcházející tvrzení dvojnásob. Rozřezávaní a drenáž abscesů způsobuje šílenou bolest.

6. Migréna

Zde není řeč o bolesti hlavy, na kterou zabere jeden prášek. Skutečná a dlouhotrvající migréna, které nechce zmizet. Pacient nedokáže na nic myslet, v praktickém životě je nepoužitelný. Bolesti doprovází zvracení, problémy se spánkem a vysoká podrážděnost. Pulsující bolest v celé hlavě je velmi nepříjemná.

7. Úder do varlat

Stačí jeden lehký úder a muž se kácí k zemi. Úder do varlat dokáže způsobit takovou bolest, že vyvolá zvracení a křeče v celé pánvi, dokonce i v oblasti nohou. Bolest následně cestuje z oblasti varlat do břišní dutiny, což je opět velmi nepříjemné. Dokonce i samotné odeznívání bolesti dokáže muži zařídit velmi nepříjemné chvilky.

8. Žaludeční vředy

Bolest spojené se žaludečními vředy dokáže řádně zkazit chuť k jídlu. Bolesti prostupující celým břichem, které se stává nafouklé a tvrdé. Výjimkou není intenzivní zvracení a závratě. Defekty žaludeční sliznice se léčí léky, které blokují sekreci kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Chirurgická léčba se provádí zřídka.

9. Dna

Tento nepříjemný typ artritidy doprovází záněty kloubů. Dnu způsobuje v drtivé většině špatný metabolismus. Bolesti jsou spojeny s obrovskými otoky a omezením mobility. Pokud se jedná o extrémní případy, mnoho pacientů uvádí, že nedokázali nic jiného, než se pouze svíjet v obrovských a nekončících bolestech.

10. Komplikovaně zlomená žebra

Běžné zlomeniny jsou na žebříčku bolesti vždy poměrně vysoko, ale komplikovaná zlomenina žeber je přeci jen něco jiného. S každým nadechnutím si způsobujete bolest, pacienti mají problémy s častým zvracením, které způsobuje další bolest. Skoro jako by se zdálo, že bolesti v případě zlomených žeber nelze uniknout.

Jaké nejhorší bolesti jste zažili vy? Sdílejte žebříček a zeptejte se přátel na Facebooku!

10 největších bolestí, které nechcete zažít! Je porod to nejhorší?
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 8 hlas/ů