WHO zhodnotí vývoj pandemie v Evropě a představí doporučení

Zdroj: zdroj: wikimedia

Světová zdravotnická organizace (WHO) bude dnes na virtuální tiskové konferenci informovat o vývoji pandemie nemoci covid-19 v Evropě a zaměří se na hlavní předpoklady pro rozvolňování opatření proti šíření nákazy. V Polsku mezitím začne platit povinnost nosit na veřejnosti roušku a premiér Mateusz Morawiecki by měl odhalit chystané změny v restriktivních opatřeních. O dalším plánovaném postupu bude informovat také britská vláda.

Na dnešní tiskové konferenci budou hovořit regionální ředitel WHO pro Evropu Hans Kluge a další odborníci. Budou informovat o průběhu pandemie v Evropě a následně se zaměří na doporučení evropským státům ohledně uvolňování opatření a změn strategií v boji s koronavirem. V této souvislosti budou také hovořit o možných dopadech různých opatření a scénářů na epidemiologickou, ekonomickou a společenskou situaci a na zdravotnické systémy. Brífink bude vysílán živě na facebooku na stránce regionální kanceláře WHO pro Evropu.

Polská vláda dnes zveřejní podrobný plán pro boj s koronavirem v nadcházejícím týdnu a představí návrh na další fáze změn v protikoronavirových opatřeních. Polský ministr zdravotnictví Lukasz Szumowski před týdnem oznámil, že od dnešního dne bude v zemi platit povinnost chodit na veřejnosti s rouškami nebo s jiným způsobem zakrytými ústy a nosem.

Britská vláda dnes bude informovat o dosavadní úspěšnosti odstupů mezi lidmi. Mluvčí vlády nicméně již dříve uvedl, že podle odborníků pandemie v zemi zatím nedosáhla vrcholu a domnívají se, že je tedy příliš brzy na rozvolňování přísných opatření.

Počet nakažených koronavirem ve světě již přesáhl dva miliony a více než 130.000 lidí

Ohodnoťte tento článek!