Bolest v podbřišku může být velmi nebezpečná. Rozhodně ji nepodceňujte

Na bolesti v podbřišku si stěžují především ženy. Jelikož se v této oblasti nachází kromě orgánů močového ústrojí a části tlustého střeva také ženské pohlavní orgány, tyto zdravotní komplikace mohou mít celou řadu různých příčin. Patří sem například menstruace, záněty, myomy nebo třeba mimoděložní těhotenství. V některých případech může být bolest v podbřišku dokonce životu nebezpečná, a lidé by ji proto nikdy neměly podceňovat.

Bolest v podbřišku nemusí být pokaždé stejná a jednotlivé druhy je dobré od sebe odlišovat. Někdy se jedná o mírné obtíže, jindy jsou však bolesti akutní a dlouhodobé, a ty nelze ani přes veškerou snahu ignorovat. K lékaři ženy nejčastěji přivádí ostrá bolest v podbřišku, kterou charakterizuje silný tlak a řezání. Dále se mohou objevit komplikace v podobě bolestí zad, nadýmání či obtíží s močením.

V podbřišku se nacházejí velmi důležité orgány, a to konkrétně močové ústrojí, tlusté střevo společně se slepým střevem, ale také ženské pohlavní orgány. Bolest v podbřišku proto může u žen signalizovat vážné gynekologické problémy, ale může mít také spoustu jiných příčin.

Nejčastěji si ženy stěžují na tyto komplikace:

 • Bolest v podbřišku během menstruace
 • Bolest v levém podbřišku
 • Bolest v pravém podbřišku
 • Bolest v podbřišku uprostřed
 • Bolest v bedrech a podbřišku
 • Bolest v kříži a podbřišku
 • Bolest v podbřišku a zad
 • Bolest v podbřišku po sexu nebo při sexu

Menstruace a bolest v podbřišku

Mezi zcela nejčastější důvody bolesti v podbřišku u žen patří samozřejmě bolestivá menstruace, které se odborně říká dysmenorea. S tímto problémem se alespoň jednou během života setká prakticky každá žena, většinou ale postihuje dospívající dívky a mladé ženy. Nejrizikovější období je na počátku menstruace, kdy se děložní stěna stahuje, aby z těla vypudila odloučenou děložní sliznici. Tyto stahy doprovázené bolestí v podbřišku vyvolávají látky podobné hormonům s názvem prostaglandiny.

Bolest v podbřišku může způsobit také premenstruační syndrom (PMS), kterým údajně trpí až 65 % žen. V období před menstruací mohou být bolestivé křeče silnější než při samotném krvácení a někdy vystřelují do oblasti kříže nebo dokonce do nohou. U některých žen se může projevit také bolest v podbřišku při ovulaci nebo po ovulaci.

Máte bolestivou menstruaci?

Pokud jsou bolesti v podbřišku během menstruace hodně silné a znemožňují pacientce běžné fungování, je třeba hormonální nerovnováhu nějakým způsobem upravit. Žádný zaručený lék na menstruační bolesti pro všechny ženy neexistuje, úlevu však může přinést některá z následujících možností:

 • Analgetika (léky na tlumení bolesti)
 • Užívání hormonální antikoncepce
 • Užívání gestagenů
 • Teplé obklady na podbřišek
 • Čaje s podbělem, brusinkou nebo heřmánkem

Bolest v levém podbřišku

Bolest podbřišku na levé straně může mít celou řadu příčin. Jednou z nich je například neprůchodnost střev (ileus), kterou často trpí starší pacienti sužovaní dlouhodobými trávicími obtížemi. Mezi hlavní příznaky tohoto onemocnění patří ostrá bolest v podbřišku, zvracení, vzedmutí břicha či zácpa.

Bodavá bolest v levém podbřišku může poukazovat také na další komplikace, jako je levostranná renální kolika či zánět střevní výchlipky neboli divertikulitida. Na vině může být také onemocnění s názvem ulcerózní kolitida, které se projevuje akutními bolestmi v podbřišku společně s průjmy obsahujícími krev a hleny.

Bolest v pravém podbřišku

Když někdo řekne, že ho trápí bolest v podbřišku na pravé straně, lidé si tento problém nejčastěji spojí se zánětem slepého střeva. Akutní apendicitida se většinou nejprve projevují jako bolest v okolí pupku, která se postupně přesune do pravého podbřišku a rychle nabývá na intenzitě. V takovém případě je nutné okamžitě navštívit lékaře.

Existuje ale také celá řada dalších možných příčin, jako je například pravostranná renální kolika, akutní gastroenteritida (střevní chřipka) nebo akutní cholecystitida. Někdy také bolest v pravém podbřišku společně se zácpou, plynatostí či průjmy signalizuje onemocnění konečníku, nádory tlustého střeva, ulcerózní kolitidu či Crohnovu chorobu, což je chronické onemocnění doprovázené průjmy s krví a hlenem, teplotami, velkou únavou či kloubními záněty.

Další příčiny bolesti v podbřišku

Velmi častá je bolest v podbřišku během menstruace nebo bolest v podbřišku před menstruací spojená s premenstruačním syndromem. Na vině mohou být ale také další zdravotní problémy, jako například:

 • Myomy a cysty
 • Různé záněty
 • Endometrióza
 • Náhlá příhoda břišní
 • Mimoděložní těhotenství
 • Srůsty tkáně po operacích
 • Ledvinové kameny
 • Pohlavní choroby (chlamydie, kapavka)

Bolest v podbřišku způsobená myomy

Velmi častou příčinou bolesti v podbřišku jsou nezhoubné nádory děložní svaloviny, které lékaři označují jako myomy. Někdy nezpůsobují žádné problémy a nemusíte o nich ani vědět, jindy však dokáží pacientku hodně potrápit. Projevují se silnou menstruací a prodlouženým krvácením, ale doprovází je také ostrá bolest v podbřišku a výtok, tlak v pánvi či na bedrech nebo časté močení.

Léčba těchto komplikací je poměrně jednoduchá. Ženy většinou musí užívat hormonální léky, které dokáží zmírnit nepříjemné příznaky a někdy dokonce myomy zmenší. V posledních letech se jedná především o lék s účinnou látkou ulipristal acetát. Někdy je ale nutné situaci řešit operativně pomocí laparoskopické okluze děložních tepen či radiologickou embolizací děložních tepen. Krajním řešením je hysterektomie neboli odstranění celé dělohy.

Bolest v podbřišku a různé záněty

Bolest v podbřišku může mít na svědomí také zánět močového měchýře, ale i záněty vejcovodů, vaječníků či dělohy. Mezi hlavní příznaky patří silná bolest v podbřišku (někdy označovaná jako bolest vaječníků), výtok neobvyklé barvy (žlutý nebo hnědý výtok), křeče v břiše, nepravidelná menstruace, únava, horečka, neustálé nutkání na malou doprovázené pálením v podbřišku nebo řezání při močení. Některé ženy si pak stěžují také na bolest v podbřišku a tlak v konečníku.

Pokud u sebe některé z těchto projevů v poslední době pozorujete, je nutné co nejdříve navštívit lékaře. Ten určí přesnou diagnózu a pokud se zánět potvrdí, předepíše účinná antibiotika. Důležitá je také sexuální abstinence. Pokud se tyto komplikace neléčí, mohou způsobit neplodnost a zvyšují také riziko mimoděložního těhotenství.

Bolest v podbřišku a endometrióza

Endometriózou trpí zhruba 10 % žen v plodném věku. Jedná se o onemocnění, které se projevuje bolestí v podbřišku, bolestí při menstruaci či bolestí při pohlavním styku. Ke zmírnění obtíží se využívá hormonální léčba nebo chirurgické odstranění ložisek.

Náhlá břišní příhoda

Velmi nebezpečná bývá náhlá příhoda břišní. V podstatě se jedná o nenadálé krvácení do břišní dutiny, které může způsobit například mimoděložní těhotenství nebo také obtočení a uskřinutí vaječníkové cysty. Tento problém se léčí vždy operativně.

Bolest v podbřišku a mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství se objevuje zhruba u 1 % případů, jedná se však často o velmi nebezpečný stav, který může ženu ohrozit na životě. Obvykle doprovází špatné uhnízdění vajíčka bolest v podbřišku, krvácení, nevolnost, pocity na omdlení a šokové stavy. Zhruba polovina mimoděložních těhotenství sama odezní a skončí potratem, v některých případech je však nutné řešit situaci pod dohledem lékaře.

Bolest v podbřišku v těhotenství

Bolest v podbřišku na začátku těhotenství pociťují téměř všechny ženy. Je podobná menstruačním bolestem, může být tupá, ale i křečovitá, pokud ji však nedoprovází také krvácení, obvykle by se nemělo jednat o nic vážného. Vždy je ovšem lepší konzultovat své pochybnosti s lékařem, který může bezpečně vyvrátit jakékoliv ohrožení miminka.

Ve třetím trimestru může tvrdnutí břicha a bolest v podbřišku signalizovat například kontrakce vedoucí k porodu či takzvané poslíčky neboli Braxton Hicksovy kontrakce, což jsou nepravidelné stahy dělohy. Tyto komplikace však mohou být někdy také znakem hrozícího či počínajícího potratu. V takovém případě se dostaví bodavá bolest v podbřišku a špinění nebo dokonce slabší krvácení. Vždy je nutné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Bolest v podbřišku u mužů

Ačkoliv bolesti v podbřišku trápí především ženy, může se objevit také bolest v podbřišku u dětí a ani mužům se takové zdravotní komplikace zcela nevyhýbají. Co tupá bolest v podbřišku u mužů nejčastěji značí?

 • Zánět prostaty
 • Zvětšená prostata
 • Nádor prostaty
 • Zánět varlete
 • Torze varlete

Mezi obvyklé příčiny píchání v podbřišku u mužů patří zvětšená prostata. Vlivem tohoto problému může docházet k hromadění moči a existuje zde také riziko vzniku infekce, která nepříjemnou bolest ještě dále stupňuje. Přetočení varlete v šourku naopak způsobí zaškrcení cév, které přivádějí krev do varlat. Následně se dostaví silná bolest v tříslech a podbřišku.

Tlak v podbřišku u mužů někdy souvisí také s ulcerózní kolitidou, což je autoimunitní typ zánětu trávicí trubice. Obvykle začíná postižením konečníku, ale rychle se šíří v tlustém střevě, poškozuje sliznici a vede k rozvoji vředů, které mohou vylučovat hnis a krev.

Kdy navštívit lékaře?

Jelikož se v břišní dutině nachází velmi citlivé orgány, s bolestí v podbřišku byste si rozhodně neměli zahrávat. Pokud je bolest silnější než obvykle, přetrvává delší dobu nebo se dostaví v jiném období, než je žena zvyklá, je nutné vyhledat praktického lékaře. Zpozornět byste měli také ve chvíli, kdy ji doprovází další nepříjemné příznaky, jako jsou například závratě, zvracení, mdloby, krvácení mimo cyklus a podobně.

Co značí bolest v levém podbřišku?

Tento druh bolesti může mít celou řadu různých příčin. Patří sem například neprůchodnost střev (ileus), která často trápí starší pacienty s trávicími obtížemi. Další příčiny zahrnují levostrannou renální koliku, zánět střevní výchlipky nebo divertikulitidu. Na vině ovšem může být také ulcerózní kolitida.

Co znamená bolest v pravém podbřišku?

Bolest na pravé straně břicha si lidé často spojují se zánětem slepého střeva. Tento problém však obvykle začíná jako bolest kolem pupku a teprve později se přesouvá do pravého podbřišku. Mezi další možné příčiny problémů patří pravostranná renální kolika, střevní chřipka, akutní cholecystitida či onemocnění konečníku, nádor tlustého střeva, ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba.

Jak souvisí menstruace a bolest v podbřišku?

Mezi nejčastější příčiny bolesti v podbřišku patří bolestivá menstruace označovaná jako dysmenorea, která často trápí dospívající dívky a mladé ženy. Za problémy může být zodpovědný i premenstruační syndrom (PMS), s nímž se potýká až 65 % žen. U některých pacientek se pak objevuje i bolest v podbřišku při ovulaci nebo po ní.

Je bolest v podbřišku v těhotenství nebezpečná?

Na začátku gravidity se s bolestí v podbřišku, která připomíná menstruační křeče, potýkají téměř všechny ženy. Nemělo by se jednat o nic vážného, ale pochybnosti je lepší konzultovat s lékařem. Ve třetím trimestru může bolest v podbřišku a tvrdnutí břicha signalizovat kontrakce či poslíčky. Bodavá bolest a krvácení ale mohou značit hrozící potrat, což vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

61 comments

 • Renata horvatova /

  Dobrý den prosím manžela 50 let bolí v podbřišku co to může být dekuji

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Horvátová,

   bolesti břicha prosím nikdy nepodceňujte a vždy se nechte vyšetřit lékařem. Diferenciální diagnoza bolesti pravého i levého podbřišku je široká, odpověď vám může podat pouze lékař po důkladném vyšetření.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

   • Vladimír Kocourek /

    A který lékař,urolog?? Mě bolí v podbříšku a urolog řekl,že po stránce urologie je vše ok.A co mám dělat dál?

    • Redakce Zdraví.Euro.cz /

     Dobrý den, pane Kocourku,

     bolesti břicha spadají pod chirurgii. Nechte se vyšetřit na nejbližší všeobecné chirurgii.

     Redakce Zdraví.Euro.cz

   • Luci Bila /

    Dobry vecer. Jednou za cas cca 1x za rok , se mi stane, ze cca 3-5 dni po menstruačním cyklu, mam bolest na levé straně podbrisku. Ale ted se mi stalo, ze to opravdu boli, jsou to silné křeče, tlaky. Musela jsem se nadupat brufenem. Co s tim?? Dekuji za odpoved

    • MUDr. Thai Bao Han /

     Dobrý den,

     doporučuji navštívit gynekologii. Mohlo by se jednat o endometriozu, ale více Vám řekne ošetřující gynekolog po vyšetření.

 • Dobrý večer, mám dotaz ohledně menstruace u 10dcery, včera jsme byli na magnetické rezonanci kde nás poslala dr z endokrinologie, vyšetření proběhlo v pořádku, doma dcera zjistila že má menstruaci, tu má už 8let bez bolesti, nyní má bolesti uprostřed pod pupkem a na levé straně, teplé obklady, ibalgin 200 nezabírá bolesti trvají od včerejšího večera. Nevím zda tedy navštívit dr a případně jakého? Děkuji za odpověď

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Veroniko,

   nechte se vyšetřit na chirurgii i kdyby to nakonec byla banální bolest břicha kvůli menstruačním křečím. Neobvyklá náhlá bolest nereagující na ibalgin je podezřelá.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Ema Smetana /

  Moji dcerku 12 let trápí bolesti v podbřišku při menstruaci kterou ma už od 9 let poradíte kam máme zajít popr kdo nam poradi

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Smetano,

   od první menstruace je nutné každý rok chodit na preventivní prohlídku na gynekologii. Lékaři zde vám jistě rádi poomohou.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobrý den, je mi 16 let a s přítelem jsme minulý měsíc prováděli orální sex. Menstruaci jsem měla dostat už asi před 15 dny ale furt nic. Teď mi z ničeho nic začly silné bolesti v podbříšku. Vím, že je to blbost, ale bojím se, jestli nejsem těhotná, ano vím , že je to velká blbost ale bojim se a myslím na to

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Jani,

   pokud jste prováděli pouze orální sex, otěhotnět byste neměla. Pro uklidnění duše doporučujeme zakoupit těhotenský test, jsou k prodeji nejen v lékarně, ale i v drogeriích a cena se pohybuje kolem 50 Kč za jeden test.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

  • Dobrý den.
   Moji přítelkyni bolí podbřišku už rok a půl vždy když nám vyšel těhotenský test začala slabé krvácet ..a vždy kříž se nechala objednat doktorovi řekl že to moc není ..
   Už rok a půl v kuse jí to bolí a moc
   Ale poslední měsíc a půl je to horší má tvůrci podpřišlo a silnější bolesti bolí jí vzadech doktor jí stále nechce přijmout

   • MUDr. Thai Bao Han /

    Dobrý den,

    doporučuji gynekologické vyšetření u jiného specialisty či v nemocnici na akutní gynekol. ambulanci, případně vás odešlou na chirurgickou ambulanci

  • Orální sex v 16? No to to je strašně

   • Asi nevite, jak dnes mládež žije. Sex je něco jako sport, volnočasova aktivita. Zbytečné se pohorsovat, prostě to tak je.

 • Dobrý den,je mi 34 a asi 4 dny me bolí v podbřišku (obcas píchá na leve straně) po stolici, ve které je ,,někdy trochu krve,mam vzdy klid na par hodin. Hodne se mi to stává po pozřetí jídla. Z krevních testů , mam vse v pořádku. Nedávno jsem zažil pár velkých stresů, jen se bojim,aby to nebyla rakovina tlustého střeva.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Honzo,

   pokud ve vaší blízkosti funguje v běžném režimu chirurgické oddělení, nechte se zde prosím vyšetřit. Bolesti břicha není vhodné bagatelizovat, i kdyby se nakonec jednalo o nějakou benigní záležitost.

   Redakce Zdraví.euro.cz

 • Dobrý den, ve 14 letech, což už je nějaká doba, jsem měla cysty na vajicniku, ale pak zmizeli a dělali mi furt ultrazvuky i sono, ale nic nenašli. Od minulého týdne mě bolí v podbříšku furt, chvíli víc, chvíli míň. Beru antikoncepci, takže si nemyslím, ze bych měla nějaké mimodelozni těhotenství, nevim co mám dělat a bojím se.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Nikol,

   nejlepší bude navštívit gynekologa k vyloučení nebezpečných příčin bolestí v podbříšku. Navštivte ho co nejdříve, bolesti břicha není dobré zanedbávat, tím více, pokud trvají delší dobu.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Katerina Hruba /

  Dobry den je mi 16 let a menstuaci mám nepravidelnou jiz od 12 let vzdy prisly nejdrive bolesti v podbrisku a nasledne krvaceni ..ted tomu ale tak není pozoruji to posledni aai 4 dny vmela bych ji jiz dostat ale krece neustupuji jen se zesiluje vytok vzala jsem si leky na menstruacni bolesti ale nepomohlo to …bojim se jestli nejde o nic vazneho prosím poradite mi ???

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, slečno Hrubá,

   řešila jste nepravidelnost cyklu s vaším gynekologem? Po 16. roku by se cyklus už měl pomalu ustálit. Pokud popisujete, že váš cyklus je nepravidelný, 4 dny by měly být pořád v toleranci. Zkuste se telefonicky poradit se svým gynekologem ohledně dalšího postupu.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Markéta /

  Dobrý den mám dotaz 5.5 sem dostala menstruaci a 7.5 mi to přestalo bolesti při menstruaci sem měla a do teď mám bolesti v levé straně pod břichem a vrazi mi to do obou nohou jinak menstruaci mívám 5-6 dni tak nevím čím to muže byt nic mě jinak nebolí jen chodím často na malou bez problému test sem si dělala a byl negativní tak nevím jestli nejsem v jiném stavu a nebo to muže byt cista tu už sem měla 3 x

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Markéto,

   objednejte se ke svému gynekologovi. Bolesti v podbříšku není dobré zanedbávat, při bolesti na levé straně to bude nejspíše gynekologický či urologický problém.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je mi 20 let, od prosince mne pobolívá na pravé straně břicha, místo je zhruba od pravé strany pupíku až kousek pod pupík. Není to bolest, která by byla akutní, nebo přetrvávala, jde spíš o to, že pocituji bolest jen při zmáčknutí. Nevěnovala jsem tomu moc pozornost, jelikož jsou chvíle, kdy při zmáčknutí mne to ostře bodne a pak za dvě hodky zopakuji a už nic necítím. A pak se to takhle opakuje. Jiné příznaky nemám, menstruaci mám pravidelnou.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Sabino,

   nechte se raději vyšetřit na chirurgii. Bolesti břicha není dobré podceňovat. Je štěstím, že bolest není akutní, ale chronická bolest vzbuzuje spoustu otazníků. V první řadě je potřeba vyloučit appendicitidu a další chirurgické diagnózy, poté bychom se popř. obrátili na gynekologa.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobrý den,
  mám dotaz, je mi 19 let, před dvěma týdny jsem začala mít zánět močového měchýře, léčila jsem se týden s antibiotiky a komplikace přestaly, dnes mě ale znovu začalo bolet v levé části podbřišku. Nic jiného nepoukazuje na to, že bych měla opět zánět močových cest, žádné pálení při močení necítím, teplotu nemám, krev v moči také ne.
  Je možné, že bolest v podbřišku je opět zánět močových cest i přes fakt, že jiné příznaky již nemám?
  Předem mockrát děkuji za odpověď.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Jitko,

   určitě se nechte vyšetřit alespoň u svého praktického lékaře, který vám vyšetří i moč. Při podezření na jinou příčinu vás lékaře pošle na gynekologii nebo chirurugii.

   Redakce Zdraví.euro.cz

 • Dobrý den,

  29.4. jsem podstoupila revizi dělohy z důvodu zamlklého těhotenství. S bolestmi v podbřišku jsem běžela na kontrolu dříve než po doporučených 14ti dnech a sice 4.5., kdy byla diagnostikována residua a byla jsem odeslána do nemocnice na MEM injekci, plus jsem dostala Ergotamin kapky. Na kontrole 7.5. bylo mírné zlepšení, ale stále to nebylo ok, tak jsem dostala ten den další injekci MEM a pokračovala jsem v užívání ergotaminu. 12.5. další kontrola, kdy vše již bylo ok a byla mi ukončena neschopenka. Bohužel, od 22.5. opět bolest v podbřišku, nejdříve slabší, dnes 25.5. už ale docela silná, tupá. Úplně jiná než předtím. V podstatě když stojím, tak vše víceméně ok, jak si sedám nebo se zvedám, tak se ozve tupá bolest v pravém podbřišku a bolest v pravém pobřišku je cítit i při vykonávaní potřeby na wc, jak při močení, tak při stolici. Může tato bolest být spojená s případnou ovulací či PMS a mám ještě vydržet nebo raději vyhledat lékaře? Děkuji

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Jano,

   určitě nečekat a co nejdříve se dostavit na gynekologii ke kontrole.

   Redakce Zdraví.euro.cz

 • Dobrý den, je mi 20 let, již týden mám bolesti žaludku a někdy i bolest v podbříšku, také my začaly padat vlasy více než obvykle, bolest není nijak silná, ale cítím se nadmutá. Prave mi probíhá zkouskove období, takže stres je aktuální. Myslíte, že by to mohlo být něco vážného?
  Děkuji

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Míšo,

   to vše mohou být přidružené příznaky stresu, ale můžete se nechat vyšetřit u svého praktického lékaře, který vám uděla i základní nábery krve. Refluxní choroba je velmi typická pro stres, padání vlasů se také zhoršuje při stresu. Nadmutí může být způsobeno menší fyzickou aktivitou či nezdravou stravou, která je naopak důležitá pro zklidnění nervů.

   Redakce Zdraví.euro.cz

 • Iva Šímová /

  Dobrý den, už cca dva roky mám bolesti v pravém podbřišku. Když jsem o tom mluvila se svojí dr tak mě poslala na ultrazvuk kde se zjistili že tam mám cistu a buďto zmizí nebo ne. Když jsem byla na kontrole tak už tam nic vidět nebylo. Ale bolí mě stále ale ani ženská Dr tam nic neviděla. Zrovna teď mě to bolí proto jsem se rozhodla napsat komentář. Prosím o radu u koho to mám tedy řešit když mi všude říkají že tam nic není ale mě poslední dobou to břicho bolí častěji než dříve. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Šímová

 • Iva Šímová /

  Dobrý večer, trápí mě bolesti pravého podbřišku. Je to už cca 2 roky . Když mě to začalo bolet byla jsem u své obvodní Dr která mě poslala na ultrazvuk kde se zjistilo že by tam měla být cysta. Na kontrole už tam noc vidět nebylo ale břicho mě bolelo a bolí stále. Ani ženská Dr tam nic neviděla . Po porodu mě břicho bolí častěji a častěji. Je to bolest jak kdyby se mi tam něco sevřelo a bolí to cca hodinu někdy méně někdy více. Jelikož nikde noc nevidí tak si pomáhám od bolestí praskami na bolest ale byla bych ráda kdyby mě už břicho nebolelo. Můžete mi prosím poradit kam s tím mám jít když mě doktorky v místě bolesti noc nevidí? Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Šímová

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Šímová,

   zkuste navštívit jiného gynekologa k důkladnějšímu prošetření, vámi popisovaný stav určitě není normální. S návštěvou nevyčkávejte.

   Redakce Zdraví.euro.cz

 • Denisa Flégrová /

  Dobrý den mám potíže už druhým dnem bolesti nad podbřišku a nevím co to znamená ani proč bolí mě to pícha mě tam a bolí mě v krku pomůžete mi.

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den, Deniso,
   doporučuji navštívit gynekologickou či chirurgickou ambulanci k vyloučení náhlých příhod břišních. Lékař vás vyšetří a ev. indikuje další vyšetření (např. ultrazvukové vyšetření). Na běžnou virovou bolest v krku pomůžou volně prodejné pastilky v lékárně. Při výrazné bolesti v hrdle navštivte praktického lékaře k provedení výtěru z krku, dle výsledků se rozhodne o podání antibiotické léčby.

 • dobry den, jsem tyden po konizaci a boli me v podbrisku a trosku krvacim- svetla krev , nijak hodne to netece, chci se zeptat zda je to tak v poradku a je mozne ze se to deje hojenim cipku nebo jestli je nutna navsteva gynekologa

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,
   po operaci se mohou objevit mírné bolesti v podbříšku a krvácení, které může přetrvávat, vymizet a opět se objevit nebo dokonce zesílit 7.-10. den po operaci. V té se odlučuje obvykle strup, který se vytvořil v místě ranné plochy a krvácení tak nepředstavuje varovný signál porušeného hojení.
   Pokud bude krvácení silné a trvat déle než deset dnů, poraďte se s ošetřujícím gynekologem.

 • Dobrý den bolí mě na levém podbřišku vždycky když vykonávám pohyb při kterém musím používat svaly které tam jsou a když třeba běhám 30 minut tak to bolí více když na to tlačím rukou tak to nebolí ale když vykonávám pohyb jako je chůze tak to začne bolet bolest ja fakt malá ale ale je to otravný a jsem muž

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   nebo navštivte chirurgickou ambulanci k vyloučení kýly. Pokud vyšetření bude negativní, tak k praktickému lékaři.

 • Dobrý den mám 17 let a neustále mě boli podbříškem a trvá to pořad i když mám menstruaci a i když ji nemám trvá to už asi 3 měsice snad mi poradite k jakýmu dr mám jít děkují

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   doporučuji navštívit gynekologa. S sebou zapsané data posledních menstruací, jak byly cca dlouhé, jejich pravidelnost, síla krvácení atd..

 • Karolína /

  Krásný dobrý večer.Tento měsíc mi bude 39 a nejsem si jistá zda to není přechod.Už 5ty den mám bolesti v podbřišku s troškou špinění.Jsou to pichlavé vystřelující bolesti.Prosim poradíte mi 🙏. děkuji za odpověď

 • Dobrý den mám slabé bolení v podnříšku, pokaždé když jdu na wc mám pocit že asi stratím vaječníky nevíte čím by to mohlo být?
  Děkuji

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   tyto bolesti prosím nepodceňovat, raději si dojděte na gynekologické vyšetření a nechte si vyšetřit moč u praktického lékaře.

 • libor urbánek /

  Byl jsem na operaci zvětšené prostaty formou dezobliterace (TURP).. Po dvou měsících jsem začal hrát tenis, ale moč jsem měl červenou a bolest v břichu. To trvalo asi 24 hodin. Když jsem jenom chodil, tak moč byly v pořádku a bolest v břichu jenom mírná. Nyní je to 3 měsíce po operaci a je to stejný opakující se průběh. Jsem-li v klidu, moč je v pořádku, po tenise je moč opět červená a jdou ze mě kousky sražené krve. Horečky nemám, břicho mě na omak nebolí. Mohly by to být pozůstatky po operaci? Pomůže mě klid? A jak ještě dlouho? Co s tím.

 • Mám odstraněný pravý vaječník i slepé střevo, presto mám silne křeče které z tohoto místa vystrekuji až přes koleno k palci u nohy. Bolesti se zvyšují a v noci bolest nemohu už ani spát

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   pokud se bolesti zhoršily, nechte se vyšetřit v chirurgické ambulanci.

 • Zdena Novotna /

  Jsem po operaci divertiklu ,potom znova do stejné jizvy, odstranění dělohy,vaječníků ma velkou jizvu ,A dole na levé straně podbřišku me bolí ,mám bříško takže váha, nejvíc se mi to vrací na podzim a k tomu zada kříž , děkuji Novotná

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   pokud vás v podbřišku bolí, tak se nechte vyšetřit v chirugické ambulanci. Dále doporučuji zredukovat váhu.

 • dobrý večer..jsem pět let přechodu,už vůbec nemám menzes..poslední dva dny mě bolí v podbřišku a v kříži..mám těžkou fyzickou práci..může to být z toho
  děkuji za odpověd

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   z těžké fyzické práce to možné je, ale pro jistotu se nechte vyšetřit na gynekologii kvůli bolestem v podbřišku.

 • Marta Hanáková /

  Dobrý den chtěla bych se zeptat bolí mě na právě stane břicha bolest jde z vrchu až dolů začne mě to bolet, píchat až vznikne paliva bolest až dolů , občas mám problém s hemoroidy kdy jsem měla řídkou stolici a pak jen šla krev a bolelo to ještě více až pálilo, gynekolog nic nenašel, prošla jsem RTG kyčlí kde mi našli artrozu 2 St, a RTG páteře výsledek zatím nevím, problém mám při delší chůzi či zátěží kdy bolest břicha přejde do stavu kdy to hodně bolí až pálí je mi 52 let děkuji vám za vaši odpověď Marta

 • Dobrý den před 6ti lety jsem po ranním močení měla nepříjemné bolesti a pálení na pravé straně břicha a bolest vedla směrem k rozkroku. Na gynekologii mi doktor řekl že je vše v pořádku. Ještě se mi to stalo 2krat za těch 6 let a dnes ráno znova křeče a pálení v pravém podbřišku směrem do rozkroku q tlaky do konečníku. Ani na bobek nepomáhá. Vždy když jdi k lékaři mi je řečeno že je vše v pořádku. Děkuji.

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   bylo provedeno vaginální UZ vyšetření? Jinak určitě doporučuji sonografické vyšetření břicha, vyšetření moči – vše by mohli vyšetřit v chirurgické ambulanci.

 • Dobrý den, už od pátku mám chvilkové křeče v podbříšku beru si vždy brufen či ibalgin a na nějakou chvilku to zmizí, ale jinak ne. Jsem zvyklá, že po menstruaci mě bolí břicho třeba dva dny, ale tohle začalo týden po menstruaci a nevím co s tím mám už dělat. Budu moc ráda za radu Děkuji

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   zajděte na gynekologii na vyšetření, případně provedou ultrazvuk.

Napsat komentář

Vaše emeilová adresa nebude zveřejněna

top