Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin

Autorem diety podle krevních skupin je americký doktor Peter D’Adamo. Dle jeho tvrzení by se měl každý člověk stravovat na základě své krevní skupiny. Otázkou však zůstává, zdalipak tato dieta funguje.

Parametry

Vhodná pro: muž/žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 5 kg

Cvičení k dietě: občas

Princip diety

Dieta podle krevních skupin není dietou jako takovou, ale spíš by měla představovat váš nový životní styl. Jakmile dietu přestanete dodržovat, ztracené kilogramy opět naberete zpátky. Může se stát, že v povolených potravinách se u vaší krevní skupiny neobjeví vaše oblíbené pokrmy, a tak budete dost omezeni při výběru potravin.

Kromě toho, že s dietou podle krevních skupin začnete hubnout a zbavovat se přebytečných kilogramů, pomůže dieta také vašemu tělu po zdravotní stránce.

Krevní skupina A je často označována jako vegetariánská a k redukci hmotnosti u těchto lidí napomáhají rostlinné oleje, zelenina, sója a ananas. Krevní skupina B vyžaduje k redukci váhy příjem zeleniny, zvěřiny, vejcí, lékořice, jater a čaje. U krevní skupiny AB americký doktor doporučuje k redukci váhy konzumovat ryby, tofu, zeleninu, mléčné výrobky, mořské řasy a ananas. A poslední skupinou je krevní skupina 0, která k redukci hmotnosti vyžaduje ryby, kapustu, maso, mořské řasy, špenát a brokolici.

Co jíst při dietě?

Krevní skupina A – zelenina a ovoce, ryby, tofu, ořechy, semínka, zelený čaj, luštěniny, obiloviny, sójové výrobky, bílé maso, olivový olej, káva a víno.

Krevní skupina B – červené maso, krůtí maso, králičí maso, zvěřina, fazole, zelenina a ovoce, mléčné výrobky, luštěniny, olivový olej, obiloviny, ovocné a zeleninové šťávy, pivo, káva, víno a čaj.

Krevní skupina AB – králičí maso, krůtí maso, jehněčí maso, skopové maso, ryby, tofu, mléčné výrobky, zelenina a ovoce, fazole, luštěniny, obiloviny, ořechy, káva, víno, pivo, zelený čaj, minerální vody, zeleninové a ovocné šťávy.

Krevní skupina 0 – potraviny s vysokým obsahem bílkovin (obzvlášť maso), ryby, zelenina, ovoce, zeleninové šťávy, pivo, víno a zelený čaj.

Co nejíst?

Krevní skupina A – tučné maso, tučné a plnotučné mléčné výrobky, pšenice, fazole, kešu, pistácie, oleje, banán, meloun, mandarinka, pomeranč, rajčata, olivy, houby, zelí, brambory, paprika, rajčatová a pomerančová šťáva, pivo, majonéza, kečup, minerální vody a černý čaj.

Krevní skupina B – kukuřice, čočka, pšenice, pohanka, granátové jablko, kokos, oleje, zmrzlina, bílé a vepřové maso, sezamová semínka, mořské plody, černé fazole, hrách, kečup, rajčatová šťáva, minerální vody a sodovky.

Krevní skupina AB – červené maso, pohanka, semínka, kukuřice, mořské plody, máslo, oleje, plísňové sýry, zmrzlina, paprika, banány, ředkvičky, olivy, kečup, černý čaj, limonády a pomeranče.

Krevní skupina 0 – čočka, obiloviny, fazole, pšenice, růžičková kapusta, květák, hořčice, kukuřice, olivy, brambory, houby, zelí, melouny, banány, mandarinka, jahody, pomeranče, mléčné výrobky, skořice, jablečná a pomerančová šťáva, káva, limonády, černý čaj a potravinové doplňky s vitaminy A a E.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou je, že lidé při této dietě opravdu hubnou, protože si hlídají, co jedí. Konzumují menší množství potravin, než by jedli normálně. Ale nevýhodou je, že když s dietou přestanete, ztracené kilogramy naberete zpět.

Praktický tip

Dieta podle krevních skupin není dieta jako taková. Jedná se spíše o zdravý životní styl. Jakmile začnete s dietou, doporučuje se ji neustále dodržovat.

Dieta podle krevních skupin
3.4 (68.75%) 16 hlasování

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top