Bolest břicha může mít různé příčiny. Jak tento problém léčit?

Bolest břicha patří mezi nepříjemné zdravotní komplikace, které byste rozhodně neměli podceňovat. Může se jednat o zcela banální obtíže způsobené zažívacími problémy, které během několika hodin odezní. V některých případech ale bolesti břicha signalizují závažnější onemocnění, jako jsou různé druhy zánětů, celiakie, Crohnova choroba nebo dokonce rakovina.

Mírné bolesti břicha se mohou dostavit například po těžkém jídle nebo po dietní chybě. Opakované, pravidelné a dlouhodobé bolesti břicha však mohou poukazovat na vážnější onemocnění a mohou těžce poškodit zdraví pacienta.

Druhy bolesti břicha

 • Ostrá bolest břicha – Jedná se o různé píchání, bodání či kousavé intenzivní bolesti. Ty mohou nastat náhle, většinou jsou lokalizované v konkrétní oblasti, ale pokud je zanedbáte, tak se stupňují.
 • Tupá bolest břicha – Pacienti vnímají takovou bolest spíše jako silný a velice nepříjemný tlak, který je zároveň soustavný.
 • Křečovitá bolest břicha – Může být lokalizovaná, často ale postihuje větší oblasti břicha. Jde o svíravé bolesti, které doprovází nepříjemné křeče v břiše a pocit, že se člověk nemůže narovnat a uvolnit.
 • Nadýmání – Jedná se o nepříjemný pocit plnosti břicha. Plynatost se projevuje nafouknutím břicha a někdy ji doprovází také kruté křeče.

Příčiny bolesti břicha

Neustálá bolest břicha může být projevem mnoha různých onemocnění. Mezi nejčastější příčiny patří zažívací potíže, konzumace špatného jídla, nadýmání a dlouhodobá zácpa. Nepříjemné bolesti břicha ovšem mohou signalizovat také některé závažnější choroby, jako je například Crohnova nemoc, celiakie, zánět žlučníku nebo třeba rakovina slinivky, jater či žaludku.

Bolest břicha často bývá lokalizovaná na konkrétní místo. To lékařům pomůže objevit postiženou oblast trávicího traktu a může jim to značně usnadnit přesnou diagnostiku problému. Pokud se jedná o bolest celkovou, pak je třeba provést kompletní vyšetření. Pacienti si stěžují hlavně na tyto problémy:

 • Bolest břicha na levé straně
 • Bolest břicha na pravé straně
 • Bolest v pravém boku
 • Bolest v levém boku
 • Bolest břicha pod pupkem
 • Bolest břicha nahoře uprostřed
 • Bolest pod žebry
 • Bolest celého břicha
 • Bolest břicha a zad

Bolest břicha kolem pupku

Pokud pacienta trápí bolest břicha v oblasti pupku, může se jednat například o břišní kýlu, namožené břišní svaly nebo třeba o zánět slepého či tenkého střeva (bolest střev). Kolikovitou bolest způsobuje neprůchodnost střev a tupá hluboká bolest nad pupkem, která vystřeluje do zad, doprovází akutní zánět slinivky.

Bolest v nadbřišku

Bolest břicha pod žebry může signalizovat podrážděný žaludek, onemocnění jícnu, různé cévní komplikace nebo dokonce infarkt. Pokud se jedná o tupou, bodavou až ostrou bolest, která se později rozvine ve svíravou bolest v podbřišku, může se jednat o střevní chřipku, kterou doprovází celá řada vedlejších příznaků. Jestliže se bolesti rozprostírají v celém pruhu, mohlo by jít také o zánět pobřišnice.

Bolest břicha na pravé straně pod žebry (bolest pod pravým žebrem) typicky signalizuje problémy se žlučníkem. Někdy začíná ve středu břicha a vyzařuje vpravo, jindy vystřeluje do zad a k pravé lopatce. Bolest břicha vpravo bývá většinou ostrá, bodavá a velice intenzivní, pacienti popisují také silný tlak v postižené oblasti. Tupou bolestí v pravém podžebří se projevují také jaterní potíže.

Bolest břicha na levé straně pod žebry (bolest pod levým žebrem) může způsobit chronický zánět slinivky břišní, vřed žaludku nebo dvanácterníku či poruchy sleziny. Velmi silná a náhlá bolest v levé části břicha ohlašuje akutní problém, který ohrožuje život pacienta a ve většině případů se řeší hospitalizací.

Bolest v podbřišku

Bolest v pravém podbřišku je charakteristická především pro zánět slepého střeva, který začíná jako neurčitá bolest v nadbřišku a okolí pupku, později se ovšem přesune do pravé dolní části břicha. Pokud jde o tupou bolest v zádech a boku, která vyzařuje do stejnostranné dolní poloviny břicha, může se jednat i o ledvinovou koliku. Bolest v pravém podbřišku trápí také pacienty s Crohnovou chorobou.

Prodělali jste zánět slepého střeva?

Bolesti ve střední či levé části podbřišku mohou signalizovat onemocnění tlustého střeva a konečníku nebo také akutní gastroenteritidu (střevní chřipka). Kromě toho jsou často spojené také se zánětem močového měchýře a močových cest, u mužů bývá postižena prostata a ženy naopak trápí zánět vaječníků, dělohy či děložního čípku. Akutní gynekologické bolesti mívají charakter náhlé příhody břišní.

Bolest břicha po jídle

Po konzumaci mastného, tučného nebo celkově těžšího jídla se mohou objevit nepříjemné křečovité bolesti břicha. Ty ovšem mohou souviset také s výskytem žlučníkových kamenů. V takovém případě je nutné upravit jídelníček pacienta a zaměřit se na dodržování správných stravovacích návyků.

Příznaky spojené s bolestí břicha

Bolest břicha se může vyskytovat samostatně, často ji ale doprovází také další příznaky. Ty zahrnují například:

Vyšetření

V břišní dutině jsou uloženy některé životně důležité orgány a z toho důvodu patří bolesti břicha mezi časté projevy mnoha různých chorob. Proto je těžké rozeznat, o jaké onemocnění se konkrétně jedná. Aby mohli lékaři určit přesnou diagnózu, je třeba bolest lokalizovat a zjistit, o jaký druh potíží se jedná.

Doktor nejprve břicho vyšetří pohmatem a poté zvolí další vhodné zobrazovací metody. Nejčastěji se využívá ultrazvuk nebo CT, při zánětech žaludku je to gastroskopie (sonda do žaludku) a při onemocnění střev lékaři volí kolonoskopii.

Jak léčit bolesti břicha?

Vhodná léčba bolesti břicha se samozřejmě odvíjí od jejich příčiny. Tyto zdravotní komplikace byste rozhodně neměli podceňovat, jelikož mohou být projevem celé řady závažných onemocnění. Pokud vás trápí akutní či dlouhodobé bolesti, vyhledejte lékaře, který provede vyšetření břicha a poradí vám, jak postupovat.

Při mírných obtížích, které nejsou spojené s žádným závažnějším onemocněním, může pomoci dodržování správné životosprávy, přírodní prostředky i některé léky.

Co na bolest břicha pomáhá:

 • Čaj z anýzu a fenyklu
 • Čaj z koriandru, heřmánku nebo meduňky
 • Odvar z kmínu
 • Čajové směsi proti bolestem žaludku a žlučníku
 • Teplé nebo studené obklady

Pokud vás trápí zažívací potíže a znáte jejich původce, vyhněte se jídlu, které tyto komplikace způsobuje. Dále také omezte konzumaci tučných, smažených a uzených jídel, nepřejídejte se, a naopak do jídelníčku zařaďte dostatek zeleniny a ovoce. Vaše dieta při bolesti břicha by měla zahrnovat také dostatek vlákniny a tekutin.

Léky na bolest břicha

Při bolestech břicha můžete vyzkoušet také různá volně dostupná léčiva. Mezi nejužívanější léky, které zamezují gastroenterologickým potížím, patří tzv. blokátory protonové pumpy. Tyto přípravky blokují sekreci kyseliny chlorovodíkové v žaludku a obsahují účinnou látku Omeprazol. Jedná se například o lék Apo-Ome.

Proti nadýmání můžete použít Espumisan, na průjem naopak pomáhá Smecta nebo černé uhlí.

Účinným lékem na žaludeční obtíže je Iberogast.

Bolest břicha ze stresu

Bolesti břicha se mohou vyskytovat také bez jakékoliv zjevné příčiny. Jejich původcem může být stres, deprese, nervozita, úzkost či strach. Takové bolesti se projevují sevřením v oblasti žaludku nebo celého břicha a bývají vázané na konkrétní stresové podněty nebo období. Zároveň souvisí také s nepravidelnou stravou a celkově nevhodným životním stylem. Výsledky vyšetření jsou v tomto případě často nejednoznačné a lékařům může trvat delší dobu, než objeví pravou příčinu obtíží.

Bolest břicha při menstruaci

V průběhu menstruačního cyklu ženy často trápí křečovité bolesti v podbřišku, které mohou zasahovat až do bederní oblasti. Křeče mohou mít různou intenzitu a délku trvání, u některých žen je navíc doprovází také nevolnost, zvracení nebo silné bolesti hlavy. Ke zmírnění běžných menstruačních bolestí se využívají utišující léky, teplé obklady, případně antikoncepční pilulky. Bolesti ovšem mohou poukazovat na nějaký závažnější problém, který je třeba konzultovat s lékařem.

Bolest břicha v těhotenství

Bolesti břicha nejsou v průběhu těhotenství ničím výjimečným. Tvrdnutí břicha a mírné bolesti zažije téměř každá žena, jejich příčinou mohou být hormonální změny v těhotenství zpomalující zažívání, bolest vazů nebo také Braxton-Hicksovy kontrakce. Varovným příznakem pro nastávající maminky by ale měly být silné bolesti, které neodezní ani při odpočinku, horečky, vaginální krvácení, bolest při močení nebo závratě.

Bolest břicha u dětí

Děti vnímají bolesti břicha odlišně než dospělí. Je to způsobeno především nedokončeným uspořádáním orgánů v dutině břišní a bolesti proto nemusí být typické ani svým umístěním. Příčiny zahrnují třeba zažívací potíže, zácpu, různé záněty, přítomnost parazitů nebo třeba dětské neurózy. Bolesti břicha u dětí byste neměli podceňovat, pokud nepolevují, je nutné vyhledat lékaře.

Tip: Více o dětských nemocech a vývoji dítěte se dočtete na našem sesterském webu Rodičov

Co značí bolest břicha na pravé straně?

Bolest pod pravým žebrem je typickým znakem problémů se žlučníkem. V tomto případě bolest břicha na pravé straně často začíná uprostřed nad pupkem a poté vyzařuje na pravou stranu nebo vystřeluje do zad k pravé lopatce. Na vině mohou být ale i jaterní potíže. Pokud jde o bolest v pravém podbřišku, příčinou je nejčastěji zánět slepého střeva. Další příčiny zahrnují ledvinovou koliku nebo Crohnovu chorobu.

Co znamená bolest břicha na levé straně?

Bolest pod levým žebrem patří mezi příznaky, které signalizují rozvoj chronického zánětu slinivky břišní, poruchy sleziny nebo přítomnost vředu žaludku či dvanácterníku. Bolest v levém podbřišku pak může být zapříčiněna onemocněním tlustého střeva a konečníku, ale na vině může být také střevní chřipka, zánět močového měchýře, zánět močových cest, zánět vaječníků nebo zánět dělohy.

Jaký problém signalizuje bolest břicha kolem pupku?

Pokud vás trápí bolest břicha v oblasti pupku, na vině může být například břišní kýla, ale také namožené břišní svaly, zánět tenkého střeva nebo třeba začínající zánět slepého střeva. Kolikovitá bolest se dostavuje v důsledku neprůchodnosti střev. Za tupou bolest nad pupkem, která vystřeluje do zad, bývá zodpovědný akutní zánět slinivky břišní.

Co pomáhá na bolest břicha?

Léčba bolesti břicha se vždy odvíjí od její příčiny, vhodné je proto vyhledat lékaře, který odhalí, o jaký problém se jedná, a navrhne, jak jej nejlépe řešit. Mírné obtíže mohou pomoci vyřešit některé léky, dodržování správné životosprávy, různé čaje a odvary nebo teplé a studené obklady.

91 comments

 • Mirka Kalivodová /

  Dobrý den, po přečtení článků na bolest břicha jsem na vážkách. Mě nebolí břicho ale v pase, není to bolest, která by se nedala vydržet, ale gumu od kalhot tam zrovna nemusím mít. Potom mám hrozně velké břicho, po jídle i v malém množství nebo napití- víc držím hladovku – bojím se už čehokoli najíst. Tohle jsem nikdy neměla až po mé mozkové mrtvici, ochrnuta na pravou stranu, a mého málo samostatného pohybu. Pokud jsem se zmínila u lékaře jestli to nemůže být od mrtvice, že víc spávám na pravé straně a namáhám tím pádem i víc levou stranu abych vůbec někam došla, tak prý né, žádný pacient i když po mrtvice takové zdravotní příznaky nemá. Připadám si v mých 67letech jak v tom největším stupni těhotenství. Doma mám rotoped tak zde cvičím, halenky používám co nejvolnější abych aspoň trochu zakryla ty moje nedostatky. Děkuji Vám za info – Mirka Kalivodová

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Kalivodová,

   mrzí nás Vaše zkušenost s Vaším lékařem, takto odbýt by Vás neměl. Řešte tento problém na gastroenterologii nebo pokud docházíte na rehabilitaci po mozkové mrtvici, tak proberte tento problém s rehabilitačním lékařem. Podle popisu to vypadá na funkční dyspepsii, je potřeba se doptat na více informací. Dodržujte režimová opatření do kterých spadá nekouření, abstinence, nedráždivá strava a nejpřirozenější pohyb – chůze.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

   • Dobrý večer nemohla sem vás najít abych vám mohla napsat. Tak se nezlobte ze píšu pod příspěvek omlouvám se . Chtěla sem se zeptat mám už 14dni v kuse bolesti ,břicha žaludku přímo uprostřed. Jsou to bodové tlaky. Mám břicho na fouklé , zvracim stavy ať se napiju co sním. Vyzvracim. -pouze stavy. I za chůze jsem stoho slabá. Pořad to bolí v leze mám pocit na zvracení bolej mě i stoho zadá v puse mám nepříjemné bylasem na odberech vše v pořádku. Ale MUDr mi neudělala. sono !

    • Redakce Zdraví.Euro.cz /

     Dobrý den, Katko,

     prosím navštivte chirurgické oddělení a nechte se zde důkladně vyšetřit. Zde by vám měli udělat důkladnou anamnézu, fyzikálně vyšetřit břicho a alespoň RTG nativní snímek břicha, popř. doplnit další zobrazovací metody. Bolesti břicha trvající 14 dní nejsou normální.

     Redakce Zdraví.Euro.cz

  • Jan Štětař /

   Dobrý den, mám už asi 8 měsíců tupou až někdy pichlavou bolest na levé straně pod žebry, bolest mi nějak nevadí při práci, někdy jim celý dny necítím a někdy ji zase cítím dost,když si zmáčknu břicho v levo dole.

   • MUDr. Thai Bao Han /

    Dobrý den,

    vhodné by bylo chirurgické vyšetření v ambulanci, případně se doplní sonografické vyšetření břicha a další dle anamnézy.

 • Světlana Lužná /

  Mám bolest ve spodní části břicha, ostrá bolest tlačí se na pravou stranu, musím přiznat že mám dost nadváhu, ráda jsem jedla,mlsala, teď v přechodu jsem omezila jak sladké,tak jídlo,sním třetinu toho co jsem jedla,nehubnu,ale ať sním co sním jsem nafouklá jak balón,nechci letět s prvotinou k p.doktorce,ale bývá mi jako špatně, neumím zvracet,ale ta bolest mě znervózňuje.Dekuju za váš čas a názor

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Lužná,

   nebojte se navštívit lékaře při bolestech břicha, určitě se nejedná o banální věc. Než navštívíte lékaře je vhodné upravit stravu, jíst po menších porcích, přidat pohyb, sledovat kdy bolest ustupuje apod. Lékař uděla anamnézu, vyšetří břicho, popř. doplní nějakou zobrazovací techniku.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Částková /

  Dobrý den, už druhý den mám teplotu, bolí mě žaludek, hlava a včera jsem malem zvracela a mám prujem. Ovšem dnes mě začaly trápit ještě strašně silné křeče v podbřišku na pravé i levé straně spíše níže k trislum. Chtěla jsem se zeptat zda je to jen dietní chyba či nějaká střevní chřipka, nebo by se mohlo jednat i o něco jiného?Děkuji

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Částková,

   vypadá to na nějakou gastroenteritidu – zánětlivé onemocnění zažívacího traktu. Nezapoměňte pravidelně a často doplňovat tekutiny a navštivte svého lékaře.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Jan Daduc /

  Rad bych se zeptal ,jaky lek pouzit pro zmirneni bolesti bricha ,ma pritelkyne nechce jit k lekari s bolestmi bricha ktere ji trapi ctyri roky,vysetreni bylq avsak negativni vysledky ji odradily od dalsiho vysetreni ,ktere bylo asi pred 1,5roku.bolesti jsou bodove do leve strany vzdy k veceru ji to boly nejvice je ji teprve 19.let a ma problemi takovou dobu mam oni strach ale k doktorovi ji nedostanu,mohli byste mi poradit nejaky lek ktery bych ji mohl dat. Vim ze nakonec budu muset nejakym zpusobem ji presvedcit a dostat ji klekari. Jen do ty doby nez ji k lekari dostanu xhtel bych ji pomoci s vasi radou.dekuji

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, pane Daduci,

   Vaše obavy jsou oprávněné, určitě nebagatelizujte bolesti břicha. Co nejdříve jděte s přítelkyní k internímu lékaři a popište mu charakter bolesti, kdy to bývá nejhorší, po čem ustupuje atd. Neméně důležité je i vyšetření od gynekologa. Čtyři roky jsou dlouhá doba, a pokud by se jednalo o něco vážného, je tu šance, že se vše zachytí včas.

   Redakce Zdraví. Euro.cz

  • Jiří česká Kamenice /

   Dobrý den chtěl jsem se zeptat mám silné bolesti břicha nemám žádný průjem jenom jsem si dal trošku špeku a včera to začlo ani na boku nemůžu spát

   • Redakce Zdraví.Euro.cz /

    Dobrý den, Jiří,

    navštivte svého praktického lékaře nebo chirurgickou ambulanci k došetření. Je třeba vyloučit náhlé příhody břišní, které mohou být závažné.

    Redakce Zdraví.Euro.cz

  • Karolína K. /

   Dobrý den, chci se zeptat trápí mě pravá strana břicha lépe řečeno u pravého žebra
   Někdy to bolí i v zádech ale spíš ve předu.. Nedávno jsem měla ledvinovou koliku a taky kameny v pravé ledvině teď po dvou měsících mi vytáhli stent, a podle rentgenu a Sona je práva strana čistá. Ale proč tedy mám pořád píchání a tlačeni, bolesti té pravé strany žeber… Nechci zas hned jít k doktorovi, přijde mi že sem tam víc jak doma.. Děkuji za odpověď

   • MUDr. Thai Bao Han /

    Dobrý den,

    pokud se jedná o novou bolest, je vhodné vše opět vyšetřit, hlavně se zaměřit na játra a žlučník.

 • Šembera Ladislav /

  Dobrý den. Již dva dny mám křeče v břiše, které se stupňují. Začne to nad pupíkem uprostřed pod žebry a pp chvilce bolí celé břicho. Doba je zhruba 15- 20 vteřin. Po jídle to určitě nemám, nejedl jsem nic dráždivého. Mohu poprosit o radu? Děkuji za odpověď Šembera

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, pane Šembero,

   diferenciální diagnostika bolestí břicha je velmi rozsáhlá. Je potřeba se nechat vyšetřit fyzikálně od lékaře, který popřípadě doplní zobrazovací metodu. Prosím nepodceňujte bolesti břicha, i kdyby se posléze jednalo o banální věc.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Přeji dobrý den do redakce,

  prosím, rád bych požádal o radu. Poslední dny mám problémy s bolestí břicha. Výhodou je, že vím, z čeho to je – byl jsem na 11denní dovolené na samotě, chodíval jsem na dlouhé túry a třeba i osm hodin nic nejedl, a když, tak po příchodů zpět na chatu jen nějaké uzeniny, konzervy či klasický buřtguláš atd.. Nyní jsem měl navíc tak náročný víkend, že jsem neměl čas se najíst a byl jsem bez jídla více než 24 hodin. Takže se teď u mě krom bolestí břicha projevuje nechutenství + velká únava, a byť se snažím do sebe něco nacpat, o chvíli později dostanu křeče a běžím na záchod. Trpím průjmem i lehkým pocitem na zvracení. Vím tedy, že za to může tato nepravidelná strava z posledních dvou týdnů, ale nevím, co podniknout pro to, aby se má trávicí soustava zklidnila a opět začala fungovat, jak má. Kdybyste mi mohli poradit, byl bych vám vděčný.

  S díkem a pozdravem,
  Jaroslav

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Jaroslave,

   začněte s nějakou šetřící, lehce stravitelnou dietou, např. první den nemastnou kaši, druhý den zeleninovou polévku.. Snažte se jíst pravidelně (alespoň 3x denně) a po menších porcích. Kupte si v lékarně nějaká probiotika. Pokud se stav nebude lepšit, navštivte prosím svého lékaře.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

   • Oldřiska Vanclová /

    0ldriska dobrý den, asipred třemi týdny jsem si na výletě úplně promocila tenisky. A nebylo ani moc teplo. Za nějakou dobu jsem si všimla, že mě poboliva v podbřišku. Taková tupejsi bolest na středu…… Po více jak dvou týdnech se moc nemění. Někdy je to lepší, v noci a ráno ani moc necítím….. Je pravda, že moje psychika v současné době není nejlepší a tento problém ji zhoršuje. Může to být jen pro hlad nutí….? Dekuji

    • Redakce Zdraví.Euro.cz /

     Dobrý den, paní Vanclová,

     příznaky jsou velmi nespecifické, proto doporučujeme navštívit gynekologii k došetření.

     Redakce Zdraví.euro.cz

 • Dobrý den ,už 3 den mám strašně hnusně bolesti v brise a prášky už pomalu na bolesti neúčinkují ,všude v brise mám strašně křeče.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Slavinko,

   nepodceňujte bolesti břicha, klidně navštivte pohotovost.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Nicol Johnsom-Tomes /

  Vazeni mam prosbu
  Z niceho nic mne boli ostra bolest na leve strane primo v pase kde je guma kalhotek Ustrojeni v poradku nic netlaci nosim tu sukni casto a je pohodlna. Pe\pred 20 lety jsem prezila tezkou rakovinu tlusteho strev rozlite po 4 dennim cisteni 40 cimotheraich vyvod na 3 rocky i po prevedeni Operace se citim jako by mi v zivote nic nebylo az do dneska HLEDAM NA INTERNETU MOZNE PRICINY ALE NIC SE NESLUCUJE S MYMI PRIZNAKY. mUZETE MI PROSIM POMOCI? mAM VYHLEDAT LEKARE ?
  Muze se ta rakovina vratit? Dekuji predem a doufam ze to neni nic zavazneho, nebeham k lekari s kazdou hlouposti zapomnela jsem podoknout ze v poslednim case trpim zacpou i kdyz hodne piji chodim skoro kazdy den par km a jim zdrave a s mirou ( spis mene nez prumer) Dekuji srdecne Nicol

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Nicol,

   vyhledejte lékaře pro podrobnější vyšetření. Konečnou diagnózu stanoví vás ošetřující lékař, internet je nyní spíše na škodu. Nádorové onemocnění se vrátit může.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobry den Boli mne prava strana at jsme v klidu nebo ne a nemam chut k jidlu a snim dve jidla.dene uz to druhe jidlo mi dela spatne zveda se mi zaludkek a trapi mne nizky tlak a to asi nema vliv a mam I krece do bricha vic mne boli ta prava strana I kdyz lezim treba na posteli

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Jano,

   navštivte prosím lékaře k podobnějšímu vyšetření. Bolesti břicha není dobré podceňovat.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobrý večer, od včerejška mě hrozne bolí žaludek a bolest se rozšiřuje do prave strany,mam prujem ,zvysenou teplotu ale nezvracim. Poraďte mi prosím, je to na návštěvu lékaře?brala jsem algifenovy kapky.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Hanko,

   bolesti břicha prosím nepodceňujte a nechte se vyšetřit lékařem.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

   • J Kasparová /

    Dobrý den, už 14 dní občas přijde tupá bolest v jamce mezi žebry nad pupíkem. Když na místo tlačím, bolest mírně polevuje. Užívám různé potravinové doplňky jsko hořčík, lutein, hlívu a jiné vitamíny. Nemohou být bolesti od toho? Děkuji za odpověď.

    • MUDr. Thai Bao Han /

     Dobrý den,

     vhodné je vyšetření u praktického lékaře, provedení důkladné anamnézy, jestli je bolest náhlá, jestli je bolest navázaná na jídlo, ostatní příznaky..
     k vyloučení žaludečního vředu, onemocnění pankreatu, někdy se náhlou bolestí takto projevu infarkt myokardu a je potřeba udělat EKG

 • Petra Nováková /

  Dobrý den,
  má kamarádka trpí křečemi ve spodní části břicha po dobu zhruba týdne. Po přečtení článku si nejsme jisti, jestli je to vážná situace nebo jen zažívací problémy. Je si jistá že tyto křeče nejsou způsobeny menstruací. Už toho má plné zuby. Předem děkuju za odpověď.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Nováková,

   bolesti břicha není dobré podceňovat, mohlo by se jednat o vážnou věc. Pokud bolesti přetrvávájí už týden bez úlevy, je vhodné navštívit lékaře, i kdyby se nakonec mělo jednat o banální věc.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobry vecer.. chtela jsem se zeptat… ctu tady clanky, ale nic, co me zas trapi.. mam takovy problem, ze se citim dost plna.. picha me na zaludku… kyselina ze zaludku se mi vraci… s omluvou nadmerne plyny mam,zacpa..
  unavena jsem. Ztrata k jidlu… krece v podbrisku..

  k lekari mam strach… od te doby,co mi zjistily nadorky v krku po stitne zlaze..

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Dominiko,

   navštivte prosím praktického lékaře pro důkladnější vyšetření břicha, není čeho se bát. Pravděpodobně trpíte na refluxní chorobu žaludku, v časných stádií postačuje léčba inhibitory protonových pump.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Zdravim, pred hodinou a pul me probudila bolest bricha hned pod zebry uprostred a spis na pravou stranu, ze jsem se sotva mohla nadechnout a takovy jako tezky pocit. Hodne jsem se napila, cca 0.5 litru, ale uleva neprichazi. Lezet nemuzu ani na jednom boku, tak sedim na patach. Muze to byt zlucnik?

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Ivano,

   bolest v pravém nadbřišku svědčí pro žlučník, ale určitě se nechte vyšetřit lékařem, nemusí to být pouze žlučník.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

  • Andrea odehnalova /

   Dobrý večer už asi rok mě trápí nafouklé břicho a tlaky na hrudi odběry mám pořádku sono taky vše v normě s tím že jsem zaplynovana ale větry odchází žaludek neboli nic když zmacknu v místě trojúhelníku nic nebolí ani na práve ani na levé straně ale když zmacknu nad pupkem když dam nad pupek dva prsty tak asi v té výšce tak to tam jakoby píchne nebo mi přijde jakoby tam byl naky stuhli sval co by to mohlo být děkuji u lékaře jsem byla nic nezjistil posila mě na gastro ale mám stoho šílený strach tak abych se tomu mohla vyhnout děkuji odehnalova

   • MUDr. Thai Bao Han /

    Dobrý den,

    váš praktický lékař zvolil správný postup, že po základním vyšetření vás dále posílá ke specialistovi. Pokud vás uvedené příznaky obtěžují a vadí vám, nemusíte se vyšetření u gastroenterologa bát, bude vám chtít pomoci od těchto potíží.

 • Dobrý den,

  Od porodu před 4 lety mě trápí ostrá bolest v pravé části nadbříška. Z počátku jsem myslela, že mám rozestoupené svaly, pak mě napadla kýla, ale žádný útvar tam nemám. Bolest se ozývá když mám zvýšenou psych. Nebo fyz. Zátěž. Také když jsem se snažila intenzivně posilovat. Někdy to píchá samo od sebe, někdy pouze při dotyku přímo na ten konkrétní bod. Je možné, že by se mi v těhotenství nějak střevo skříplo? Nemyslím si, že jde o žlučník. Špatně mi není a nezaregistrovala jsem spojitost s tím co jím. Byla jsem zatím u obvodni lékařky, ale bohužel v den kdy jsem tam byla, tak mě to nebolelo. Poslala mě na ultrazvuk, kam teprv půjdu. Opravdu nevěřím, že by to byl žlučník podle popisu. Co by to mohlo být? Děkuji

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Markéto,

   bohužel se bude vědět více po sonografickém vyšetření. Uskřinutí vnitřní kýly by pravděpodobně kromě bolesti doprovázelo další příznaky, např. vzdemuté břicho či zástavu odchodů plynů a stolice. Akutní cholescystitidu (žlučník) doprovází horečka a silné kolikovité bolesti, na ten to spíše nevypadá.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Hana Filipová /

  Dobrý den, je mi 40 let. Před několika dny jsem byla na operaci s takovou tukovou kuličkou, která byla v dolní části břicha na pravé straně. Vše je ok. Už před tímto zákrokem cca 14 dní začaly mi svalové křeče břicha. Nebyly tak výrazné jako po operaci. Vždy když se ráno probudím, tak mám křeč. Před 14. dny.. před zákrokem mě ještě začal bolet i tříselny sval na levé noze, nemůžu dlouho sedět pak mám bolesti při narovnání. Při křeči břicha mi stvrdne břicho a do 5s to odejde. Pak mě bolí břicho u pupíku na levé straně 5cm od pupku a právě straně též 5cm. Už 6 dní beru magnesium a nic. Je to velmi nepříjemné, protože jsem po operaci břicha laparoskopicky dělali jen revizi a klasický odstranili tu tukovou kuličku. Poradíte mi, děkuji

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Filipová,

   je možné, že laparoskopický výkon jako invazivní zásah do těla mohl působit jako další přitěžující inzult. Je potřeba zjistit primární příčinu křečí, které vznikly už před operací a tuto příčinu léčit. Nechte se vyšetřit při nejbližší kontrole na chirurgické ambulanci.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Alena Kupková /

  Dobrý den, už třetí den mám divnou bolest kolem pupku a níže. Chvílemi mně kručí ve střevech, nemám zácpu ani průjem, místy je pocit nevolnosti. Gynekologie by měla být v pořádku, operace žlučníku byla v roce 1981. Nemám potíže. Pouze trochu plynatost. Docela mě tento stav znepokojuje. Léčím se na Roztroušenou sklerózu (injekce Avonex). Prosím o radu
  Kupková

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Kupková,

   podezřelé bolesti břicha by měly být vždy vyšetřeny na chirurgii kvůli vyloučení život ohrožujících náhlých příhod břišních.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobry den
  Dlouho me uz boli pravy bok je to vystřelující bolest i do zad a do pupiku a obas to ptestane nikde jsem zatim nebila
  Poradite mi dekuji

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Svobodová,

   bude potřeba si alespoň zajít ke svému obvodnímu lékaři k došetření či odeslání ke specialistovi. Bolest v pravém boku má širokou diferenciální diagnostiku, je potřeba vyloučit závažnější příčiny.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobrý den už téměř rok ke bolí v podbřišku před 2 lety jsem byla na operaci nezhoubného nádorů ve střevě bylo to v pořádku byla jsem v loni na kolonoskopii a ale v pořádku až před půl rokem jen mi zjistili pupeční kýlu žaludek mě nebolí Brno xho mě bolí denně beru nimesil brala jsem iberogast ten mi nepomáhá ani algifen moc byla jsem u praktického lékaře říkala jsem mu o tom a nikam mě neposlal jen mi napsal léky nyní ve středu jdu do chirurgické poradny prosím o odpověď někdy mi bolí i hlava ještě něco na gynekologii jsem také byla a v pořádku jsem zoufala

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Evo,

   dobře děláte, že jdete do chirurgické poradny. Nejdůležitější je nyní vyloučit jakékoliv příčinu bolestí, která by vás mohla ohrožovat na životě. Pokud na chirurgii vyloučí příčinu z trávicího traktu, poté se objednejte na gynekologii k dovyšetření.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • DOBRY DEN CHTELA BYCH PORADIT, V PROSINCI JSEM MELA POPPRVE CHRANENY SEX, MENSTRUACI MAM NORMALNE, ALE POŘAD ME JE ZLE A BOLI ME V PODBŘÍSKU. MAMKA SI MYSLI ZE BYCH MOHLA BYT TEHOTNA, JE TO MOUNE NEBO TO MUZE BYT JEN PROCHLAZENI?
  PORADTE MI PROSIM, DEKUJI

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Natálie,

   pokud jste kondom použili správně, pravděpodobnost otěhotnění je opravdu nízká. Nyní Vám tuto otázku pomůže zodpovědět těhotenský test, zakoupíte v lékarně či drogerii a cena se pohybuje okolo 50 Kč.

   Redakce Zdraví.Euro.cz

 • Dobry den asi tak 2 měsíce i dyl mě bolí nad bříškem sice jim jen 1/2 dene nebo když mám chuť ale bolí mě to pořad když si dam obklad tak to přestane děkuji naschle

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, Deniso,

   ohledně dalšího postupu se poraďte s svým praktickým lékařem. Kdyby měl praktik po důkladnějším vyšetření podezření na závážnější příčiny, pošle vás na gastroenterologii.

   Redakce Zdraví.euro.cz

 • Dagmar Novotná /

  Dobry den,delší dobu,ne v kuse,mě začne bolet vlevo břicho pod levým žebrem.Je to tupá bolest,která přechází v křeče a pak se mi nafoukne břicho az nemůžu chodit,mám křeče. Pomáhá mi se ztocit do klubicka a teplo.Vetsinou po jídle.Na ultrazvuku slinivky jsem byla a nic neobjevili.Celkem často se mi to opakuje, někdy bolest ustoupí do rána, někdy po jídle se opakuje. Trochu se mi uleví při odejiti plynů.Doktor říkal, že je to drazdivy trakcnik. Ale nevím.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Novotná,

   pokud jste byla lékařem důkladně vyšetřena a vyloučil všechny možné organické příčiny, pravděpodobně to dráždivý tračník bude. Je to velmi nepříjemné onemocnění, ale neohrožuje vás na životě. Přidejte více vlákniny a tekutin, lékař by vám při křečích mohl napsat nějaká spasmolytika k uvolnění. Snažte se chodit na stolici pravidelně každý den v cca stejnou hodinu.

   Redakce Zdraví.euro.cz

 • Jana Trochtová /

  Dobrý den, už asi 4 dny mě vždy silně píchne v pravém boku při napití nebo uvolnění svalů pro vykonání potřeby. Občas mě začne bolet v pravém boku, ovšem to je mírná a tupá bolest. Nikdy předtím mě u pupíku nebolelo. Nevíte, co by to mohlo být?
  Předem děkuji apřeji krásný zbytek dne,
  Trochtová.

  • Redakce Zdraví.Euro.cz /

   Dobrý den, paní Trochtová,

   nechte se vyšetřit alespoň u praktického lékaře, ale nejlépe na chirurgii k vyloučení vážnější příčiny. Bez lékařského vyšetření by se jednalo jen o hádání příčin.

   Redakce Zdraví.euro.cz

 • Dobrý den.
  Už víc jako 2 měsíce mě bolí břicho hlavně v oblasti nad pupkem v pravo…teď už i po celém břiše. Bolest je zvláštní, spíš tlak, píchání..lokalizovala bych ho až ke kůži, ale přetrvává od rána až do večera.
  Obvodní lékař mě poslal na sono..játra, ledviny, žlučník vše v pořádku, děloha myomatozní. Břicho neprohmatal. Jsem v menopauze. Jeho závěr je, že je vše v pořádku, na můj dotaz, proč mě tedy břicho stále bolí jsem dostala Algifen. Jak mám postupovat dál? Mám strach, abych něco nezanedbala. Sama jsem si dělala test na okultní krvácení a ten je v pořádku. Děkuji.

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,
   2 měsíční bolest břicha je potřeba více došetřit. Zkuste navštívit i chirurga, možná bude potřeba doplnit odběry (vyšetření stolice), dle důkladné anamnézy možná indikováno endoskopické vyšetřeni.. Algifen je s efektem?

 • Pavel Sladký /

  Dobrý den,již týden mi bolí břicho na levé straně pod žebry.Jsem řidiž vysokozvdižného vozíku a myslel jsem že to mám namožené věčným vystupováním a nastupováním a zavírání dveří.Pokud stojím bolest necítím.Ale jak si sednu nebo udělám dřep bolest je cítit.Můžete mi poradit co by to mohlo být?Moc děkuji za odpověď pokud možno na email pavel.sl@atlas.cz.Moc děkuji.S pozdravem Pavel Sladký.

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   bude potřeba vyšetření u praktického lékaře, dle anamnézy a pohmatu, případně odběrů (moč, krev), výsledků dalších vyšetření (sono břicha, RTG, ..) se rozhodne o dalším postupu.

 • dobrý den prosím o pomoc .
  už je to delší dobu ale asi měsíc na zpatek me v noci probudili nehorazne krece do spodni prave casti bricha . stasne ostry krece , nemohla jsem se fakt ani hnouut ,nikdy mi takhle nebylo . no a za par minut se mi strasne zvedl zaludek ze i musel pritel bezet pro kybl protoze ja nebyla schopna niceho .pak to trosku ustalo a nejak jsem usla . a druhy den uz mi spatne nebylo ale porad jsem mela jeste krece do praveho podbrisku .
  dnes jsem byla u prktickeho lekare . ten mi rekl ze by to mohla bytr kolika ale ze to nedokaze vysetrit protoze uz to je dlouho . jenom mi promackal ledviny a tyme vubec neboli . nevite co by to mohlo byt ? mam od te doby obcasne krece do praveho podbrisku , nekdy j to jako kdyz me tam nekdo bodne , ale ted to je uz zase dluho v klidu . tak nevi co si mam myslet . jestli to je v poradku nebo ne. dekuji predem

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   nechte se vyšetřit na gynekologii, pokud praktický lékař nic nenašel.

 • Mě bolí břicho

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   pokud vás bolest výrazně ovlivňuje ve vašich každodenních činnostech, navštivte lékaře.

 • Larišová Magdalena /

  Dobrý den,asi tak před měsícem mě začalo bolet na levé straně pod žebrem, mám pocit plného břicha,nadýmání,mám velmi tuhou stolici a vůbec potíže se vyprázdnit.Začala jsem pít čaje z bylinek,mátu,heřmánek, lipový květ,ale nic mě nepomáhá.Koupila jsem si Maalox tablety.Nemám chuť k jídlu,ale nutím se něco sníst, protože mám chvílemi pocit hladu.Teď jsem si koupila Espumisan jestli nepomůže.Nikdy jsem neměla problémy s vyprazdňováním až teď.Mám pocit,že se mě chce, ale nejde mě to.Vždy jdu trošku a nic mám obavy,abych si nevytlačila hemeroidy.Stolici ,když jdu mám velmi tuhou.K lékaři nechci jít.měla jsem lékařku internistku,která mě dala moji dokumentaci a skončila,abych si našla jiného lékaře.V dnešní době je to těžké někoho sehnat,obvolala jsem několik lékařů v mém bydlišti a všichni mají plno.Na poliklinice Budějovická.Když jsem sehnala lékaře na Novodvorské,kde mě sestra zaregistrovala, ale termín mám až 24.11.Nevím co mám už dělat nejhorší je to v noci to se moc nevyspím.Děkuji za radu Larišová Magdalena Praha4 Michle

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   opravdu mě překvapují takové dlouhé termíny k praktickému lékaři. Nemůžete k němu dojít v ordinačních hodinách vyhrazených pro nemocné? Nenastala v nejbližší době změna stravy, méně pohybu?
   Zkuste probiotika, po vyšetření u lékaře nebo UZ břicha Forlax.

 • Dobrý den, zůstalo mi břicho po dětech, poslední, dobou nemám pravidelnou stolici a déle pociťuji tvrdost a bolest kolem pupíku (hned vedle pupíku), ne pořád, záleží co sním. Děkuji Karolína

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   máte pravidelný pohyb, dostatek tekutin a změnila jste stravu (nedráždivá, omezení tuků, preferovat vaření ve vodě a páru)? Zkuste každé ráno se trochu napít minerálky a jít si sednout na WC, udělat si takový zvyk.
   Pokud to nepomůže, poraďte se se svým obvodním lékařem.

 • Michaela Kostelecká /

  Dobrý den. Jestli mohu, taky bych se chtěla zeptat na svůj problém. Asi půl roku mě tràpí téměř každodenní pàlení žáhy. Teď poslední týden mě stale bolí žaludek. Za poslední měsíc a půl jsem měla třikrát průjem. At sním cokoliv pocit na zvracení a nechutenství nezmizí. Jen bych se chtěla poradit, zda jít k lékaři či ne. Bojim se, aby si nemyslel, že jsem hypochondr. Už asi čtyřikrát jsem tam byla s jiným problémem. Špatně mi je týden. Myslela jsem že to je po buchtách.Děkuji za radu pokud je ještě možná. Michaela

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   zajděte na vyšetření k praktickému lékaři, ten vás případně odešle ke specialistovi – gastroenterologovi.

 • Zuzana Ratajova /

  Dobrý den mám bolesti v pravém boku od zad, neumim ležet na pravé straně, zacneme tam bolest a píchá, žlučník je operovany, taky se špatně leží na zádech, uvolnění bolestí otočit na levou stranu boku, horší je to když jdu do postele pres den skoro nic necítím, může to být jatra?

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   doporučuji vyšetření u praktického lékaře a sonografické vyšetření břicha, vemte s sebou i vzorek ranní moči.

 • Dobrý den, včera sem se ohnul a jokoby cuknul a začalo mě bolet na pravo pod žebry. Nechci hned běžet k lékaři a proto píší sem. Děkuji za odpověď.

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   bez vyšetření toho bohužel taky moc nezmůžu. Mohu pouze doporučit, že pokud se bude bolest zhoršovat, navštivte praktického lékaře nebo chirurgickou ambulanci.

 • Mirka Nováková /

  Dobrý den. 2 roky beru omeprazol a nedovyra se mi jicen. Už měsíc mě bolí žaludek, ani algifen moc nezabírá.

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   v tom případě je vhodné gastroenterologické vyšetření a sledování k další terapii.

 • Kvetoslava /

  Dobrý den. V sobotu JSEM zakopla a upadla. Popredu na celé tělo.. Bylo to do kopecka. Vstala jsem bolelo mne jen trochu koleno. A včera mne začal bolet pravý bok. Neboli to v klidu. Jen když zakašlu a natahnu a protahnu levou ruku a nebo zakašlu.A nebo při pohybu v leže Bolest se trochu stěhuje. Je to spíše v té měkčí části mezi vrcholem kosti kyčelni a konec žeber. Mohla bych mít nějaké vnitřní krvácení? Měla jsem 3 vrstvy oblečení, zimní bundu. Děkuji je mi 56 let

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   vzhledem k věku určitě navštivte chirurgii k vyloučení zlomeniny.

 • Kvetoslava Pauerova /

  Dobrý den. V sobotu jsem upadla směrem do kopce. Na celou přední část těla. Vstala jsem bolelo mne jen koleno. A včera mne při zakaslani a pohybu v leže začal bolet levý bok bricha. V klidu neboli. Mohlo by se jednat o dodatečné nějaké vnitřní krvácení? Boles je v té měkčí části mezi vrcholem pánevní kosti a spodním zebrem. Děkuji za odpověď

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   na dálku se nedovoluji diagnostikovat vnitřní krvácení, ale myslím, že byste při něm měla velké obtíže, vámi popisované jsou adekvátní k úrazu. Doporučuji navštívit chirurgickou ambulanci.

 • Bolesti břicha /

  Dobrý den ,chtěla bych se jen na něco zeptat.Byla jsem 13.10 na kontrole po potratové pilulce a řekli že je to v pořádku,menstruaci jsem dostala v listopadu a pak každý měsíc.od konce prosince mám ale problemi ze zažíváním a pocitu nafouklé ho břicha v horní části u žaludku a v bocích takový divní tlaky .Byla jsem na albu břicha a nic ,rentgen bederní páteře ,a CT vyšetření nikde nic nenašli .je možné že bych byla ještě těhotná ?i když tet sexuálně nežijí.dekujo za radu .

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   těhotenství je vysoce nepravděpodobné. Můžete si provést těhotenský test nebo jít na vyšetření na gynekologii.
   Určitě se ale obraťte na praktického lékaře, zda-li nejste kandidátem na gastroenterologické vyšetření pro horní dyspeptický syndrom.

 • Dobry den chci se zeptat uz asi 3 tydny mi od vrchu bricha jak konci hrudni kost ve stredu projede nekolikrat dene takovy sekundovy tlak svijici ale neni to bolestive jen neprijemne dela to asi 20x za den jak kdy.Prirovnal bych to podrobneji jak by jste zmackl hadici s vodou 2 vteriny drzel a pak pustil tak takovy ten tlak vystreli trva to jen sekundu asi.Muze to znacit neco zavazneho?Mam problemy se zady a slaby vyhrez v hrudni pateri tak jestli to treba nevyvolavaji ty zada? Dekuji za odpoved

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   co nejdříve doporučuji interní vyšetření u praktického lékaře, ale nejlépe u internisty, hlavně k vyloučení výdutě břišní aorty.

 • Lenka endotalks /

  Dobrý den, v článku nikde nepoukazujete na endometriózu. Dokonce i při bolestech při menstruaci mluvíte o nějakém závažnějším problému ale už ho nepojmenujete jako nahoře (ulcerózní kolitida, rakovina). Dovolím si podotknout že endometrióza není zanedbatelné onemocnění trpí jím až 10% žen a co do náročnosti a kvality života je opravdu srovnatelná s rakovinou. Prosím doplnit informaci o endometrióze!

 • Dobrý den, nevíme si už rady. Přítele (21let) trápí cca 3 roky bolesti celého břicha popisuje to jako pálivé a křečovité bolesti které mu nedovolí narovnat se. Bolest přijde náhle, po jakémkoliv jídle a i když nic nejí. Nemůže usnout když ho to bolí, usne po cca 3 hodinách v bolestech až vyčerpáním. U lékaře samozřejmě byl ten mu řekl že má poleptané žaludeční stěny, léky bere ale nezabírají.
  Děkuji za jakoukoliv radu.

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   u jakého lékaře byl? U praktického? Doporučuji vyšetření u gastroenterologa, nejlépe na vyšším pracovišti (nemocnice ve větším městě, fakultní nemocnice).

 • DMUZETE MI NAPSAT CO UZIT OBRY DEN DRUHY DEN MAM BOLESTY BRYCHA

  • MUDr. Thai Bao Han /

   Dobrý den,

   raději se nechte vyšetřit na chirurgii, kde vám provedou i ultrazvuk břicha. Terapie bude dle vyvolávající příčiny.

Napsat komentář

Vaše emeilová adresa nebude zveřejněna

top