Příznaky a léčba plicní chlamydie

Plicní chlamydie příznaky a léčba


Plicní chlamydie je zákeřné onemocnění způsobené bakterií Chlamydia pneumoniae, která žije uvnitř buněk. Kromě atypického zápalu plic způsobuje i další nejen respirační onemocnění. Existují náznaky periodicity výskytu onemocnění v populaci, nicméně počet onemocnění v průběhu posledních let neustále stoupá.

V humánní medicíně se zabýváme především dvěma druhy chlamydií: Chlamydia trachomatis a Chlamydia pneumoniae, které jsou lidskými patogeny.

Chlamydia trachomatis (CTR) je nejčastějším sexuálně přenášeným bakteriálním patogenem na světě a je původcem pohlavních chorob.

Chlamydia pneumoniae

Bakterie Chlamydia pneumoniae (CPN) jsou původcem plicní chlamydie a jsou specifické v tom, že vegetují a množí se uvnitř buněk dýchacích cest. U většiny lidí přežívají v latentní formě a čekají na správnou chvíli, kdy na organismus zaútočit. Nejčastěji se tak děje v období, kdy je organismus oslabený.

Nechal/a jste se někdy testovat na pohlavní choroby?

Jelikož si bakterie neumí samy vyprodukovat energii, tahají ji ze samotných buněk nemocného jedince. Bakterie jsou buď samotnou buňkou vyloučeny, nebo se množí tak dlouho, dokud buňka nepraskne a bakterie se tak dostanou dále do organismu.

Cesta přenosu plicní chlamydie je buď kapénkovou infekcí při kýchání, prskání či kašlání za pomoci jemných kapének slin, nosního sekretu či chrchlů, nebo přímým přenosem. Inkubační doba nemoci činí 1-3 týdny.

 Příznaky a projevy chlamydie

Plicní chlamydie je onemocnění, které je většinou bezpříznakové, tedy nijak se neprojevující. Když se ale onemocnění projeví, objeví se u nemocného tyto příznaky:

 • Dráždivý kašel
 • Kýchání
 • Zimnice
 • Pocení
 • Bolest hlavy
 • Únava
 • Tlak v oblasti průdušek a plic

Chlamydia pneumoniae je ze všech druhů chlamydií v lidské populaci nejrozšířenější a způsobuje v prvotní fázi kromě atypické pneumonie – zápalu plic (jak název sám napovídá) i onemocnění jako je:

V pokročilé fázi, kdy je bakterie plicní chlamydie roznesena do celého těla a může tedy napadnou mnoho dalších tkání, hrozí nebezpečí vzniku závažných onemocnění jako je: astma, artritida, Alzheimerova choroba, sinusitida, a další.

Léčba plicní chlamydie

Nebezpečí této nemoci tkví v jejím nesnadném diagnostikování kvůli podobnosti s jinými infekcemi (chřipka, angína, zánět průdušek) a asymptomatickým a atypickým příznakům. Většinou až poté, co se vyvrátí možnosti výskytu všech podobných nemocí, se lékař uchýlí k vyšetření krve, kde se rozpozná větší výskyt chlamydií v krvi.

Zahájí se léčba antibiotiky obvykle ze skupiny makrolidů a tetracyklinů. Léčba se může podpořit volně dostupnými prostředky jako Chlamydil a Chlamydil Extra, který blahodárně působí na obranyschopnost organismu a slouží jako očistná kúra od širokého spektra bakterií a virů v lidském organismu. V 95 % případů dochází k úspěšnému uzdravení pacienta. U zbylých 5 % procent se léčba táhne delší dobu.

Rizika neléčení plicní chlamydie

Rizika neléčení nemoci jsou velká. Příznaky nemoci se zhoršují, nakažený trpí bolestmi a vyčerpaností. Infekce postupně napadá i vnitřní orgány a svaly.

Pacient je pro své okolí velice nakažlivý, a pokud se infekcí nakazí dítě nebo starší osoba se slabším imunitním systémem, můžou být ohroženi na životě. Při zanesení infekce do oka, může dojít až k oslepnutí.

 Výskyt bakterie v populaci

Z dostupných výsledků zkoumání se zdá, že původce plicní chlamydie není v populaci pořád přítomen. Existují náznaky určité periodicity výskytu – každé 2-3 roky se zaznamenává vyšší výskyt nakažených.


Příznaky a léčba plicní chlamydie
3.6 (71.11%) 9 votes

6 comments

 • Teplanová /

  Lékaři u imunitně oslabených tuto infekci chlamydia pneumonae,ale i trachomatis vůbec neléčí /nebo zcela minimálně i když to vyžaduje dlouhodobost často i jeden rok/.Odvolávají se na imunology,kteří opět nedělají nic a pouze se vymlouvají,/ že nemají t.č. žádné= zvl.účinné prostředky /Immodin-nic moc= dializované lymfocyty často prasečí na které mají pac. často imunoreakce,alergie atd./, třeba i u pac.,kteří mají souběžně chron.boreliozu,která imunitu snižuje rovněž a i jiné infekce i u imunitně prokázaných deficitů.
  Neustále se celé roky léčit za vlastní prostředky se poněkud prodraží /cíleně na imunitu/,
  ,zvl.když pacient má nemocí více. Otázka nakažlivosti o té ani nemluvě, při takovémto přístupu,tak není divu, že se nám rodí čím dále více poškozené děti rodičů,kterým zase nikkdo neléčil tyto infekce a ani je neupozornil,že to může mít dopad právě na plodnost a zdraví jedince nově vzniklého. Co s tím? Více financí do zdravotnictví a větší důslednost a kontrolu při léčbě..Nové standardy Společnosti JEP.Jde o zdraví celého národa,který takto degeneruje.Nejnižší procento HDP vynákladané na zdravot.v ČR 7 % je trestuhodná částka i když dle pana Babiše se ještě přilévají ze stát.rozpočtu nějaké ty miliony navíc.Proč se neupraví rozpočet do zdravotnictví stabilně,je nejvyšší čas,aby bylo ještě koho zachraňovat,zatím se nám tu vesele množí pouze cizinci.Chlamydii trachomatis /i pneumonae/by bylo třeba zařadit mezi nemoci tzv. povinně kontrolované jako např. STD-kapavka,syfilis.Při promiskuitě mládeže,ale nejen jí,jde o nemoci pomalu zabíjející ,neboť jsou to nitrobuněční parazité,kde i antibiotická léčba je problematická a dlouhodobá a vyžaduje trpělivost.Právě tak jako u borelioz,kterými naše populace chron.trpí a rovněž nejsou dostatečně a v chron.stavu vůbec léčené.Rovněž tzv.nitrobuněčný parazit,který se obtížně z buněk vymycuje.Pokud pacient má tu smůlu,že si sežene obě infekce,pak nechť se s kvalitou života rozloučí,bude pomalu umírat za nepředvídané únavnosti,vyčerpanosti i svalové,věčně propocený a s mnoh dalšími potížemi,které doslova berou sílu i hodně zdatným jedincům.Dokonce i AIDS má již svoji léčbu.Tyto nemoci i když jsou léčitelné /sice s obtížemi/nejsou v praxi léčené buď vůbec ,nebo zcela laxně.S tímto jevem je nutno něco dělat.Prevence.Prevence.Prevence.Běda tomu národu,který nedbá zdraví svého lidu,ten se se zlou potáže.Teplanová

  • Dobrý den, paní Teplanová, vy se věnujete této problematice?Mám chlamydie a jsem ve stavu projevů autoimunitního onemocnění.Jak píšete, kvalita života jde rapidně dolů.Nevěnuje se mi nikdo z lékařů.Je mi 46let a nechci skončit špatně.Máte nějakou radu?Děkuji za cokoli.

 • Chronický chlamydiový zánět mi našli v krvi po mnoha onemocněních-angíny,záněty šlach,záněty kloubů-až po vlastní žádosti o vyšetření krve.Atb (celkem 10 atb během 10 měsíců) nezabírala,přidaly se opakované záněty ledvin,zubů,hrtanu,průdušek.Přidala se masivní stafyloková a streptokoková infekce..přetížení pravé srdeční komory…zhoršení zraku..úroveň života zoufalá-neustálé bolesti celého těla,otoky kloubů,strašná únava…jsem už několik měsíců na neschopence a upínám veškerou naději k pondělní operaci mandlí – dle všech vyšetření jsou prý právě ony místem,které je sídlem všech bakterií a virů,se kterými dnes a denně bojuji…je mi 41,ale cítím se na 80…

 • Lékař na Bulovce mne včera odmítl ošetřit, testy jsem si zaplatila sama, ale pouze základní. Po operaci se nemoc aktivovala přesně, jak je popsáno v článku. Před 10 lety mne tato nákaza téměř zabila. zvažuji trestní podání, žalo by či podobně.

 • Ještě dovětek – při prvním zjištění jsem konzultovala nákazu s hygienou, paní doktorka, pod kterou tato infekce tenkrát spadala mi řekla, že není zájem tuto infekci léčit, protože je jí promořeno 60% populace a že má přezdívku “Afganistán” 😀 To myslím vysvětluje vše…

 • Dobrý den, myslí, že mohu pomoci. Léčila jsem se několik let s touto infekcí, byla jsem neuvěřitelně bolavá a unavená. Antibiotika, které jsem brala neměly konce a já byla nešťastná a vyřízená. pak mi ale kolegyně našla článek o těchto potvůrkách v novinách a já kontaktovala lékaře, který ho napsal. Je to MUDr. Ždichynec, pracuje na poliklinice I.P.Pavlova v Praze. Objednala jsem se k němu, on mě vyléčil a teď tam jezdím jen na kontroly.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top